Tema: Violina
Pogledaj jedan post
Old 06.11.2006., 18:18   #16
Quote:
Zille kaže:
Nedavno sam imao priliku u ruke uzeti violinu koja je veoma stara. Dakle,nekim podrobnijim istrazivanjima naisao sam na zanimljiv trag. Mjereci dimenzije doticne, ispalo je da su iste kao i druge Amatijeve violine. Dosta sam istrazivao i dosao do zakljucka da po dimenzijama moze biti i kopija, tako da sam isao za nekim cvrscim tragovima. Jedna od metoda utvrdjivanja starosti violine je metodom analize sastava drveta( metoda izotopa ugljika C14); no po navodu nekih strucnjaka( J.Topham i D.McCormick), porijeklo violine se moze odrediti po broju godova prednjice( posto su sve njegove violine bile izradjene od istog komada drveta). Broj godova iznosi tocno 80 sto odgovara u tocan broj prema njihovim procjenama. Neki detalji na voilini odgovaraju tocno njegovim violinama. Zato prilazem uz ovaj tekst i neke slike pa ako je netko zainteresiran oko violine neka mi se javi na PM ili broj 091/1584722. Voljan sam dati sve informacije, a isto tako zahvaljujem ako netko ima neku informaciju.

Dimenzije u milimetrima
duzina 355
sirina gore 168
sirina dolje 208
debljina gore i dolje 29 1/2








To ti nije stvar za forum. Odes u najblizi muzej ili glazbenu kucu u upitas tamo, ja mislim da ce ti prije tu violinu ako je Amatijeva kupit Lakatoš, i Ignac Šen neg neko ovdje, ako je prava mozes minimalno od nekog bogatasa dobit dva miliona eura(Stradivarijeva osla za 9 i pol...)A tesko vjerujem da je to Amati, a mozda i je, ne kuzim se u violine bas najbolje...
Bakas is offline  
Odgovori s citatom