Pogledaj jedan post
Old 28.01.2016., 14:24   #79
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Neznam da je napisao i jednu jedinu tvrdnju da vec u sljedecoj recenici nije to pogazio.
Na kraju je dosao do generalne tvrdnje kako je na zapadu bolja poslovna klima..a i tu je zajebao sa nekom gluposcu oko drzave i privatnog vlasnistva.



Ja cu ponoviti ispocetka. Ja u porodici imam dva slucaja odlaska na zapad, jedan je sestra koja je izgubila deset godina baveci se tipicnim poslovima kojima se bave nasi uklucujuci sve one sa kojima se druzila po bijelom svijetu a koji se sveo na zivotarenje a drugi je brat koji je napravio karijeru vani. Razlika je u tome sto se sestra bavila poslovima koje domaci ne zele raditi dok je brat bavi dobro placenom profesijom. Sestrino iskustvo je negativno, bratovo pozitivno.


Razlog zasto ovo pisem je u tome da kada procitam u Yutarnjem nesto u stilu "tu nisam mogla naci posao, a u Dablinu sam se odmah zaposlila u lancu kaficha, nije lako, ali eto vec si mogu priustiti izlet u prirodu"....ja zavrcem ocima.
Znam i ja primjere ljudi koji došli u Ameriku goli i bosi početkom i krajem 90-ih bez znanja jezika pa su sada ljudi. Radili su kao i tvoja sestra teške poslove, ali su išli u večernje škole i školovali se, bivali promovirani ili promijenili karijere i žive kao gospoda. Imaju dobre poslove i karijere. Nije bilo lako, bilo je teško ali nešto se malo tko vraća u Hrvatsku ili ex-Yu republike.


Inače slažem se za članke u novinama, previše su neobjektivni ali istina je uvijek u sredini. Niti je sve divno bajno i krasno, ali bome nije niti nemoguće. Tko želi raditi, stvarno neka ode i proba.
Uvijek mu ostaje solucija tvoje sestre, da se vrati kući i kaže kako je bacio xy godina svog života u ozbiljnom pokušaju da dođe do boljeg života, zar ne?
saurs is offline  
Odgovori s citatom