Pogledaj jedan post
Old 03.04.2008., 12:16   #18
Quote:
Mirjana80 kaže: Pogledaj post
Moja majka je pre 10 dana imala krvarenje u mozgu. Dovedena je najpre na odeljenje poluintenzivne nege, a onda je prebacena u Institut za neurohirurgiju u Beogradu.

Lekar je rekao da ima aneurizmu. Ona je inace u svesnom stanju, prepoznaje me, razume sve sto joj govorim, ali slabo prica. Izgovori po koju recenicu, ali je ja zamolim da cuti da se ne bi zamarala. Stanje je veoma tesko, ali ja vidim postepen oporavak. Naravno, taj oporavak je milimetarski, ali primetan. Recimo, najpre me dva dana nije prepoznavala, onda je pocela da razume sve sto joj govorim da me pita po nesto (doduse jedva, ali uspe da izgovori), pa je krenula da jede... Medjutim, ima visok pritisak, sestre joj daju da pije trodone, bensendine i mnogo spava.

Cini mi se da je dobila drugu sansu za zivot. Ipak, vec 10 dana gledam kako se muci i sporo oporavlja. Svaki put kad odem nasmejana sam i pricam joj lepe price, jer mislim da ne sme nicim da se opterecuje i da joj je psihicki oporavak vazan iznad svega. Lekar mi, medjutim, kaze da ne mogu jos da joj snime krve sudove, jer se nije dovoljno oporavlia za to. Ne mogu da urade ni operaciju jer nije stabilno.
Takodje, lekar je optimista, ali ne moze nista da garantuje....

Znam da ce moje pitanje mozda zvucati malo naivo, ali recite mi sta mogu da ocekujem? Koliko oporavak moze da traje? Postoji li opasnost od pogorsanja stanja? Sta sve mogu da ucinim za nju?
Jeli mama operirana?
Kod nas na Rebru to neurokirurzi jako lijepo rješavaju. Ipak je to oštećenje na mozgu koje je zahvatilo neke centre i trebat će neko vrijeme da se oporavi i da zdravi centri preuzmu funkciju ovih oštećenih. Vjerojatno će i na rehabilitaciju u neke toplice. Dobro je da se već tako dobro oporavlja.
Ako je liječnik optimista, trebaš i ti biti. Naravno da nema nikakvih garancija, ako i u ničemu u ovome životu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom