Tema: Bris uretre
Pogledaj jedan post
Old 22.05.2009., 22:42   #103
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Mene zanima je li OK da muškarac sam sebi uzme bris uretre?

Naime, zbog streptokoka koji mi je nađen na brisu cevixa pila sam antibiotsku terapiju u par navrata i pošto je streptokok još uvijek tu, ginekolog je preporučio da i muž napravi taj bris pošto možda kod njega ne djeluje isti antibiotik kao kod mene.

Uglavnom, dao mi je štapić sa kojim bi si on trebao uzeti bris. Zanima me hoće li taj bris biti OK, dal to može stvarno svatko uzeti?
I dalje, koliko bris smije stajati prije nošenja u labaratorij, jer sam mislila taj bris nositi zajedno sa brisom cervixa, a od ginekologa imam sat vremena vožnje do mjesta gdje se nose ti brisevi, a od kuće pola sata do gina.
A mislila sam bris ponijet kad krenem kod gina.
ma koji ti je to idiot dao isusamudragog? prvi put cujem za ovo.
nek' tvoj dragi lijepo ode svom lijecniku, trazi uputnicu za bris i ode u ambulantu da mu ga uzmu. ili nek' s uputnicom ode u ambulantu trazit' stapice il' sta vec i s tim skoci do nekog privatnika da mu uzme bris. ovisi gdje odluci ici, pretpostavljam da i za muskarce na nekim mjestima ne uzimaju briseve, vec samo primaju uzorke.
ne moze si sam uzeti bris.
a koliko moze stajati, to ne znam. za zene one smrznute ampulice mogu stajati sat-dva, isto tako se preporuca da bude maksimum za urinokulturu, pogotovo ako je sobna temperatura pa pretpostavljam da je i ovo tako nekako. ukoliko se odluci za uzimanje brisa kod privatnika, neka prethodno nazove laboratorij i jednostavno pita. sve brojeve ces naci na webu.
da se ne bi jos zajebavala s njegovim stapicima. pljes po guzici i nek' tera sam doktoru.

btw, ako je rijec o istom streptokoku, ne kuzim zasto bi vam trebao razlicit antibiotik. ako sam dobro razumjela, tvoj dragi je isto na antibioticima, ili...? u svakom slucaju bi bilo dobro otkloniti sumnju na jos neki uzrocnik upale (pretpostavljam da nece raditi samo bris na aerobe). daljnja terapija ce mu najvjerojatnije svakako trebati, jer i da je negativan, pa i da nije lazno negativan, vec fakat negativan, opet moze bit' da igrate ping pong, ali pitanje je koji ce antibiotik biti najbolji i koliko dugo treba uzimati terapiju.
medjutim, u svakom slucaju se, s obzirom na to da je strep predugo prisutan i zahtijeva daljnju terapiju, ne bih bezveze zajebavala sa sumamedima ili sto vec uzimate prije nego sto obavim bris.

na kraju krajeva, mozda svi ovi pametnjakovici koji radije neodgovorno krknu antibiotik bez ikakvih pretraga nemaju nikakvih nuspojava, ali mogli bi si isto tako vrlo lako navuc' u najmanju ruku gadne gi probleme, a da ne spominjem rezistentnost zbog prekomjernog kljukanja medikamentima (plus sto ce kad-tad morat' provjerit' je li uzrocnik jos uvijek prisutan). sumamed je krasan lijek (ja, recimo stravicno reagiram na antibiotike i on je jedini kojeg mogu podnijeti), ali jbt zabolio me zeludac kad sam procitala sto su neki ovdje napisali, a slove kao ugledniji forumasi na zdravlju. i sta je ono s dodatnim navlacenjem mikroorganizama... tko je vec napisao... ta opasnost je velika kod kateterizacije, a stapici za briseve su sterilni i pretpostavljam da ih se baca kao medicinski otpad. ta mala ozljedica koja nastane pri brisu uretre je zanemariva s koristi koju isti moze donijeti.
moj decko je bio, dos'o doma, rek'o da je bilo neugodno i da ga boli pikica, taj dan ga peckalo pri mokrenju, a sutradan sve pet.

nek' obavi bris, a ako nece odmah nastavit' s antibioticima, suzdrzite se radije od (nezasticenog) seksa dok ne stignu rezultati i u svakom slucaju nabavi probiotike (nece naskodit' ako istovremeno koristis i oralne tipa acidosalus, acidoverus, lactogyn ili jednostavno prolife za crijeva i vaginalne tipa acidosalus ili jednostavno vagisan na bazi mlijecne kiseline iako ima sretnijih rjesenja od vagisana) i za rezervu neke vaginalete protiv gljivica (npr. gynodaktarin ili canesten ili sto vec. posavjetuj se.).

uf, sta sam sve nasrala. ne zamjerite, malo sam nervozna (valjda nuspojavica) jer sam trenutno na sumamedu.
naime, i ja sam pozitivna na strep (b).

a za one koji imaju pare i zele puno precizniju pretragu plus manje neugodnosti, opet reklamiram: nek' odu u modernu dijagnostiku na pcr. za decke se kod, primjerice, hpv tipizacije uzima trostruki uzorak - urin, ejakulat i bris glavica - i nema nikakvog brisa.

*crk*
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 22.05.2009. at 23:00.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom