Tema: Bris uretre
Pogledaj jedan post
Old 26.05.2009., 18:31   #113
Quote:
zabolio me zeludac kad sam procitala sto su neki ovdje napisali, a slove kao ugledniji forumasi na zdravlju.
budući da je topic stariji i nekih "uglednih forumaša" iz tog doba nema ajd da ti ja odgovorim iako vjerojatno ne spadam u tu skupinu...Zbilja si nešto nervozna kad toliko skačeš na topic koji odiše šegom i zafrkancijom...malo se opusti, majku mu...
Quote:
na kraju krajeva, mozda svi ovi pametnjakovici koji radije neodgovorno krknu antibiotik bez ikakvih pretraga nemaju nikakvih nuspojava, ali mogli bi si isto tako vrlo lako navuc' u najmanju ruku gadne gi probleme,
Odkud ti to? Da u "najmanju ruku" sumamed izaziva "gadne gi probleme nikad ni ne bi bio registriran kao lijek...nemoj plašiti ljude...
Quote:
(plus sto ce kad-tad morat' provjerit' je li uzrocnik jos uvijek prisutan)
Zašto bi to radio?......Ako nemaš simptoma, bolje se osječaš i sve to...čemu ići ponovno na brisanje?...Nema nikakvog razloga.
Quote:
i sta je ono s dodatnim navlacenjem mikroorganizama... tko je vec napisao...ta opasnost je velika kod kateterizacije, a stapici za briseve su sterilni i pretpostavljam da ih se baca kao medicinski otpad. ta mala ozljedica koja nastane pri brisu uretre je zanemariva s koristi koju isti moze donijeti.
U stvari na ovo sam prvenstveno htio reagirati. Ne, netočno si zaključlila!...I kateter i štapić su sterilni...zašto bi kod kateterizacije opasnost bila veća? Ključna stvar kod obadvije stvari ovdje je tehnika dezinfekcije ušća uretre. I tu bi priprma trebala biti ista. Pretpostavimo i da je ali bez obzira na dezinfekciju opasnost kolonizacije i transmislije nekog hospitalnog soja potpuno je jednako prisutna! OK...ako kateter ostaje u mjehuru, rizik za kolonizaciju katetera raste svakim sljedećim danom...ali kod između uzimanja brisa i jednokratne kateterizacije rizik je potpuno jednak odnosno itekako postoji...
A kako sam prethodno odgovorio dasi, klinička slika + biokemijski nalazi i više su nego dovoljni za dg...tako da je tvrdnja o "donošenju koristi" vrlo diskutabilna u valjda 70-80 i više% slučajeva onih koji idu na "čačkanje malog" u neki higijenski zavod...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom