Pogledaj jedan post
Old 10.11.2007., 13:59   #8
Quote:
Adept kaže: Pogledaj post
a čujte, ja se bavim filozofijom već dugo, studiram i tako, inicijacija u nešto i tome slične teme, vezane za bilo koju kulturu su me oduvijek privlačile i stvarno sam dosta o tome pročitao, tražio, a usput i shvaćao sve to...kad sam vidio da Bardon negdje oko osmog, devetog stupnja, koraka inicijacije spominje sirene, gnomove i tome slična čudesa malo sam se i uplašio, te rekao sebi da ipak ne želim toliko vrisnit. ne želim reći - vjerujem u to, ili ne vjerujem u to; po meni je sve moguće, ali ako se odlučim na te korake, to će biti ako u životu ostanem sam, s nekih pedesetak godina, ono posvetim se tomu 5, 6 godina i onda mogu mrijeti....od silnog čitanja tih svih knjiga, u jednom trenu dođeš do zaključka kako je sve to sranje i nema smisla, kao i cijeli život...pa sam se tako zapitao i za tu knjigu, odlučivši ju čitati i pridržavati se nečega iz te knjige samo kako bih našao neki bolji način života, kako bih si olakšao život, dakle ne prateći knjigu u potpunosti, jer mi nije cilj pričati sa sirenama i gnomovima, i ne mora mi uspjeti astralna projekcija, nisam toga niti željan...ali držati se knjige kao jedne dobre smjernice u životu ne bi bilo loše za bilo koju osobu...pa je mene samo zanimalo ima li ljudi koji su se tome baš posvećivali, ili nečemu sličnome i kako je njima
Ja sam kao i ti tragala za nekim stvarima i to me dovelo do proučavanja isključivo magije. Nakon nekog vremena odlučila sam se okušati i u praksi da riješim neke probleme za koje sam stalno zapinjala. Rituali su više ili manje uspjevali, a neki dali zapanjujuće rezultate - znala sam da su tehnike vrijedne i da ih namjeravam usavršiti, što je opet dovelo do želje da stvari međusobno povežem bez obzira na religiju, tehniku, granu, nauku - željela sam dobiti što čišću i iskonsku informaciju koja vrijedi u svemu i uz to zaobići sve nepotrebno, kić i dodatke koje su nametnuli pojedinci... Prošla sam prvi stup inicijacije i sada sam usmjerena samo na jedno... na učenje.. i to je zbilja ljepo putovanje koje ujedno nema ograničenja ni kraja... također vjerujem u mnoge stvari -kao što si iznio npr. gnomove, ali nije da se time namjeravam baviti - stvari koje mi ne odgovaraju ili ne smatram trenutno bitnima - preskačem.. Htjela bi ti samo savjetovati da se ne ograničavaš jednom knjigom, jednim putem, dozvoli si slobodu i sigurno ćeš brže i više napredovati. Sretno sa inicijacijom!
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom