Pogledaj jedan post
Old 11.03.2010., 07:45   #61
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Dala bih mu i ja cistu jedinicu.
Ali bi vecina roditelja skocila da to nije pedagoski,dijete je pogrijesilo,bla,ser,truc...
To je, na žalost, istina.

Ali znaš što, ma tko ih jebe! Mi ćemo se truditi dobro odgojiti djecu, da cijene znanje, da se pristojno ponašaju, da prihvaćaju posljedice svojih postupaka i sl., a onda će ih jednog dana posrati upravo djeca takvih genijalaca koji se bune kad klinci dobiju (za promjenu) primjerenu, smislenu i svrhovitu kaznu...

Jadna smo mi država...

Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
U nizozemskoj gimnaziji, učenik nije naučio ili napisao domaći rad o Sizifu. Nastavnica mu je zadala da odnese vreću cigli iz njenog kabineta u učionicu. (Upravo su bili neki radovi u školi.) Nakon što je prenio sve cigle, sljedeći je zadatak bio - a sad ih sve vrati nazad.
Lekcija o Sizifu bila je naučena.
Evo, takvih nama prosvjetara nedostaje... Maštovitih! Kazna je definitivno prava! Vrlo odgojna!

Mi smo u srednjoj imali sličnu profesoricu iz matematike. Bila je bakica pred penziju, hodala je po školi u kućnim krznenim papučama, nosila punđu i prst debele naočale, i nikada nije povisila glas, ali su i najveći hiligani pred njom bili u stavu mirno, a što je najvažnije - naučili su matematiku.

I ne vjerujem da postoji normalan roditelj koji bi pizdio zbog takve kazne, samo bi se dobro nasmijali i rekli klincu da je dobio upravo ono što je tražio.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".

Zadnje uređivanje Tashi : 21.04.2013. at 09:07.
shtefy is offline  
Odgovori s citatom