Pogledaj jedan post
Old 26.04.2013., 02:01   #90
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Živim u zajednici, tako se i ponašam, iako sam u dubini duše duboko asocijalan tip čovjeka Za taj dio ima vremena poslije(...)
Također.

"Žrtvujem se" za dijete svakodnevno po par sati na dječjem igralištu, a svoju asocijalnu prirodu čuvam za kasnije.

Iako je mogu voditi na igralište u bilo koje doba dana (i najradije bih je vodila kad nema nikoga), vodim je upravo u vrijeme kad igralište vrvi djecom (i roditeljima) jer je njoj tako zabavnije i ljepše (iako ide i u vrtić pa joj nije neophodno zadovoljavati svoju potrebu za socijalizacijom na igralištu). Svoje potrebe za mirom, tišinom, kontemplacijom, neometanjem, nenaklapanjem o vremenu, smatram manje važnima od potrebe djeteta za igrom s drugom djecom. Da, otimaju joj igračke, gurnu je, dobije i ružnu riječ ponekad, ali sve je to dio odrastanja i života u zajednici.

Da ne ispadne da sam previše tolerantna , živciraju me mame kojima se "ne da nositi kantice/lopatice/etc. jer ih poslije treba skupljati uokolo" i zbog kojih moje dijete ne može doći ni do jedne od svojih igračaka koje je ponijelo sa sobom (i koje se meni nadasve da skupljati i žicati uokolo kad krenemo doma).

I danas su nam ukrali lopaticu :šajnihepipiplholdinghends:
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom