Pogledaj jedan post
Old 26.04.2013., 10:26   #97
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Također.

"Žrtvujem se" za dijete svakodnevno po par sati na dječjem igralištu, a svoju asocijalnu prirodu čuvam za kasnije.

Iako je mogu voditi na igralište u bilo koje doba dana (i najradije bih je vodila kad nema nikoga), vodim je upravo u vrijeme kad igralište vrvi djecom (i roditeljima) jer je njoj tako zabavnije i ljepše (iako ide i u vrtić pa joj nije neophodno zadovoljavati svoju potrebu za socijalizacijom na igralištu). Svoje potrebe za mirom, tišinom, kontemplacijom, neometanjem, nenaklapanjem o vremenu, smatram manje važnima od potrebe djeteta za igrom s drugom djecom. Da, otimaju joj igračke, gurnu je, dobije i ružnu riječ ponekad, ali sve je to dio odrastanja i života u zajednici.

:
Uf, ovako i ja.
Ja sam prilično nedruštven tip, a vidim da mala voli društvo, voli ići u vrtić, ali je sramežljiva i tiha pa je treba "gurati" u takve situacije da se socijalizira. Tako da isto u park idemo kad ima dosta djece, ali ja zasjednem na klupicu i ne mičem (jer moram malu naviknuti da se igra s drugom djecom, a ne da se samnom igra u parku). Malu pustim da se igra, penje...

Prije me je smetalo kad bi se neko dijete penjalo u krivom smjeru po toboganu jer je mala bila manja i nisam očekivala od nje da se izbori za sebe.

Sad je pustim i potičem da sama kaže klincu da se makne (ili ako netko zasjedne na vrh tobogana pa ne mrda). Maloj se još uvijek teško izborit za sebe, popusti prva pa se ona makne, ali treba vježbati komuniciranje.
Ne smetaju me odrasli kraj tobogana, ako je gužva pa ne vidim malu s klupe, a šljivi ga, ustanem i namjestim se tak da vidim dijete. Uglavnom pazim da ne smetam, klopu ne nosim u parkić, ali vodu obavezno. Moja ni neće ništa uzeti od drugih (realno, tih sat dva joj ne treba jest, a grickalice ne jedemo ni doma).

Ono kaj mene smeta u parku su roditelji koji uz dijete dovedu i psa pa kao pas "spava" kraj njih, ali zapravo pas najčešće ravnopravno sudjeluje u nogometu, mota se oko sprava...To sam par puta doživjela i zamolila da maknu psa ali su me ljudi tako blijedo pogledali jer kao "pas neće ništa" i "djeca ga već sva tu znaju" (na stranu da se moja nelagodno osjeća kad je pas u blizini a i psu nije mjestu u dječjem parku).

Meni nekad dođe da organiziram akciju čišćenje lokalnog parka jer zna bit pun smeća i opušaka (što od roditelja, što od klinaca koji se tu skupljaju), razbijenog stakla i čega sve ne. Možda jednom i organiziram pa ljudi postanu svjesniji da je glupo bacat opuške tamo gdje će za pet minuta njihova djeca sjest
nightfall is offline  
Odgovori s citatom