Pogledaj jedan post
Old 08.05.2015., 13:18   #92
Nemoj te me vatati za riječ, ali stav Crkve prema čudesnim ozdravljenjima je da ih ne prihvaćaju u smislu to je sigurno Božje djelovanje, bez obzira kakvi argumenti i dokazi bili... jel to katarza, psihološki efekt, jel to placebo ili uistinu Božja milost ne može nitko potvrditi, pa tako se i sama Crkva ograđuje od toga. Jer sa time se šalje poruka ljudima, niste dovoljno vrijedni Božje milosti, vaša vjera je slaba pa stoga izostaje ozdravljenje i sl, nameće se osjećaj krivice, pogotovo ako je govor svećenika pun osude, sotone i zastrašivanja. Hvala Bogu takav "fundamentalizam" koji napada i samog papu na neki način , kao devijacija vjere je rijedak. Polazim od toga da je ovo svjedočanstvo istinito i uistinu sam zahvalna na takvim ozdravljenjima i vjerujem da postoji nešto više, a što to ne znam. Pročitavši komentare, nisam baš primjetila da je ikome cilj da nekoga napada i obezvređuje, već je poanta kako biti siguran, ne u nalaze i iscjeljenje već njegovog uzroka. Jedno je vjerovati i odlučiti se na vjeru, a drugo je uvjeravati druge ja znam da je to to.... Vjerujem, ali ipak dopuštam sebi da konačnu Istinu zna samo Bog, kako god ga doživljavali.
Eto ako sam koga povrijedila ovim komentarom izvinjavam se jer ne želim zadirati u ničiju vjeru, jer Vjera ponekad čini čuda.
vannia is offline  
Odgovori s citatom