Pogledaj jedan post
Old 20.09.2016., 19:17   #79
Quote:
Black Sea kaže: Pogledaj post
Možda dio odgovora leži i u tome što mi jesmo, još uvijek, vrlo patrijarhalno društvo u kojem se primarno žena od djetetova rođenja brine za djecu?

Koliko muškaraca uzima porodiljni dopust nakon rođenja djeteta? Još uvijek je taj broj zanemariv. Valjda se slažeš.

Briga o djeci je još uvijek, u velikom broju slučajeva, uglavnom odgovornost majke. Vjerujem da i to utječe na velik broj slučajeva u kojem muškarci ni ne žele da djeca žive s njima nakon razvoda, pa to ni ne traže, ali i one slučajeva u kojima se, nepravedno, favorizira majka kao primarni skrbnik.
Uh, ja sam to pitanje postavio još davno na alimentacijama, ako se ne varam, i nažalost, takve podatke nitko živ nema.

Zato kažem, ovo su jedini podaci, ali ovako, napamet, možeš biti sigurna da barem 30% muškaraca ne želi djecu? Ja bi se kladio da barem svaki treći želi djecu pored sebe, a onda ovi podaci ne izgledaju nimalo dobro, za ravnopravnost spolova.

Najgore od svega je to, što bi se onda i ja trebao ubaciti u taj zakon, kao prosječan muškarac, koji ne traži dijete, ne brine o njemu i slično... mislim, valjda je svima jasno da je zakon jedna velika glupost.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom