Pogledaj jedan post
Old 14.01.2008., 20:15   #10
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
Gledao sam Janković-Tamira Paszek do 3 sata ujutro i to do 7-7 u trećem kada mi je puko film nakon što je orka zvala liječnički time-out. Prije toga je 10 puta izgubila servis, imala 14 dvostrukih i moš' mislit koliko joj je trebao liječnik. Back pain my ass...

Inače od svih prvi-puta-viđenih rookie 17-godišnjakinja koje sam u životu gledao ova Tamira Paszek me je najviše oduševila. Prilikom dugih izmjena je igrala kao veteranka, derala je dijagonale kao od šale, skoro niti jednom nije zabila mrežu čak ni pod pritiskom...nažalost slab servis i brzopletost na kraju meča kada je bacala paralele u aut su je pokopale.

Imala je 4-1 u trećem, loptu za 5-1 ali već spomenuti slab servis ju je koštao gema. Kod 4-3 se očekivao potpuni povratak ali Jankovićeve muke po servisu ne prestaju i lako gubi gem za 5-3. Međutim nakon nekoliko fenomenalnih izmjena te dugačekog gema Jelena dolazi na 5-4 nakon čega Austrijanka ne koristi meč loptu.

Međutim pošto je Srpkinji glava u kurtzu opet lako gubi svoj servis i dolazi na 5-6 kada Austrijanka ne koristi 2 meč lopte. Jebote bio sam na rubu sjedala jer su uvijek bile u pitanje nevjerojatno kvalitetne duge izmjene udaraca. Prvo dolazi na mrežu ali relativno lagani volej šalje ravno u Srpkinju nakon čega Jelena na kraju vrlo duge izmjene pogađa samu crtu. U tim je trenucima Jankovićeva par puta pogađala crte, svaka čast.

Zatim naravno Jelena opet gubi servis ali i ponovno nakon deucea osvaja i protivnički. Tada zove time out nakon čega sam puko. Na kraju je dobila sa 12-10 uz samo jedan dobitak servisa.

Paszek fenomenalna
Ja sam pratio Karlovića na teletekstu, a gledao Paszekovu (Pašek) i Jankovićevu. Odustao sam nakon 10:10, a baš je u to vrijeme i Karlo izgubio u 13. igri. Rekao sam, tko vas šljivi! Osobito Karlovića jer je nekako mirisalo da bi opet mogao izgubiti u petomu setu. Na sreću, Ivo se trgnuo i ušao u 2. krug. Kocka mu nikada nije bio naklonjenija. Sa svima u donjoj polovici ždrijeba može igrati potpuno ravnopravno!


Pitanje dana! Tko je Karlovićev partner u parovima?

Spektakl je osiguran!
DrŠ is offline