Pogledaj jedan post
Old 24.10.2003., 13:11   #17
Quote:
heureka kaže:
eh da.. prije par godina sam pricala sa prijateljom koji je student katolicke bogoslovije u sarajevu... on mi je rekao nesto kao da on zapravo iscekuje da se celibat ukine.. (ne zbog toga sto on ima neke potrebe, nego zato sto te neke seksusalne afere katolickog svestenstva podrivaju ugled katolicke crkve... i tad mi je upravo rekao da to nije "pravilo od Boga" nego da je to pravilo uveo neki papa radi zastite crkvenih dobara.. ono da ne bi popovi nosili kuci crkvenu imovinu, i da bi se cijeli posvetili crkvi...)

al iskreno, jedna od najvecih "falinki" u tom nekom crkvenom sistemu je bura tih nekih seksualnih afera koje se iz dana u dan pojavljuju u javnosti...
čuj, loša ti je strategija. pokušavaš ti banalinim stvarima tobože dokazati da kršćanstvo nevalja.već ti je odgovoreno da svećenik ima pravo po Božjem zakonu da se normalno oženi i ima svoju obitelj.

A ti ako stvarno želiš nešto da naučiš o pravoj kršćanskoj vjere, onda uzmi Bibliju, čitaj, moli se, a možeš i ovdje na forumu doboti puno korisnih informacija.

heureka
jurislav is offline  
Odgovori s citatom