Pogledaj jedan post
Old 14.09.2011., 15:05   #52
Pozdrav !
Evo, informacije radi, zatražio sam pomoć od Hrvatske katoličke misije u Berlinu, da mi probaju ispitati u gradu Dassow-u, vezano uz grobnicu mog pokojnog strica Janka Cigula (već sam naprijed o tome pisao).
Oni su se potrudili i dobili odgovor od općine Schönberger Land zajedno sa slikom ndgrobnog spomenika - kamene ploče,te su mi prevedeni odgovor sa prijevodom i slikom nadgrobnog spomenika poslali mailom.
Da, moj pokojni stric, Janko Cigula, pronađen mrtav 23.05.1945. godine u Dassow-u, pokopan je na groblju Dassow, u grobnici sa još cca 25 osoba, ali što je najbitnije, na zajedničkoj grobnica tj. nadgrobnom kamenom spomeniku uklesana su imena poginulih, a izmeđi njih i ime mog strica. Sve se vidi na slici koju su mi poslali mailom. Iz općine vele da se na groblje može doći u svako doba bez najave. Vidim na slici da se spomenik održava.
Eto, sad imam još veću želju da posjetim grobnicu (usput napraviti izlet u Berlin, odsjesti negdje u jeftinijem smještaju tipa Hostel), usput navratiti u općinu Schönberger Land da im se zahvalim na održavanju spomenika te u Berlinu posjetiti Hrvatsku katoličku misiju i zahvaliti se njima na trudu.
Što sad? Probati organizirati ekipu (ak će bit moguće) za put prema Berlinu i Dassow-u, da se podijele troškovi puta (autom radi mobilnosti)!
modul is offline  
Odgovori s citatom