Pogledaj jedan post
Old 31.12.2007., 22:10   #19
DEMON

1.Mozda je ovdje istina da zahvalnica nebi trebala biti znacajna u slucaju Bugojna , a i da bi to ne mjenja pricu ,jer vi se ne znate zahvaliti ni za mnogo vece stvari od Bugojna. ( o Bugojnu cu pricati neki drugi put)

2.haha "KOLIKO JE MENI POZNATO".Druze moj tebi ocito ovdje nije mnogo stosta poznato.Stalno navodis citat "POSLALI SU IH OKOLO".Pa de do vraga reci vec jednom kudam okolo???Posto vidim da na veliku zalost malo znas o tome ja cu ti ispricati kako je zapravo tekao put 7.korpusa prema Sanskom Mostu.
Kako je i dobro poznato general 7.korpusa Mehmed Alagic je rodom iz Sanskog Mosta.Kroz citav rat je cesto spominjao recenicu "Sve bih dao da moje rodno mjesto nije pod cetnickom rukom".Kada su se stvorile odlicne prilike za oslobodjene Sanskog Mosta ,zajedno sa 5.korpusom odlucuje da ucestvuje u njegovom oslobadjanu.Dana 19.9.1995 general Mehmed Alagic naredjuje mars u pravcu Bosanski Petrovac 17.krajiskoj brigadi.Obzirom da se put marsa nije svidio HVO Alagic za ucesce u operaciji "SANA95" angazuje cak 8000 boraca te 125 motornih vozila.Kolona 7.korpusa (17.krajiska) je krenula pravac Travnik – Novi Travnik – Bugojno – Kupres – LIVNO – BOSANSKO GRAHOVO – Bosanski Petrovac.I pored zastoja kod Kupresa i Drvara kolona uspjeva doci sljedeceg dana u Bosanski Petrovac.Jel to bio taj tvoj famozni put okolo???Ja sam siguran da nije!!!

3.Izvini druz al' ja sam onda skroz ne upucen u ucesce ARBIH u "Zapadnoj Hercegovini".Ja stvarno ne znam otkud tebi da je ARBIH pokusavala stvoriti koridor prema Bihacu i uopste da je napala navedene gradove.Mozda je cak i bilo nekih sitnih pokusaja od strane pojedinaca.Ali za takav tezak rejon sigurno komanda nije naredila neku bitnu akciju.Meni je jedino poznata "oslobodilacka" akcija ARBIH u Hercegovini pod nazivom "NERETVA93" koja je na zalost morala prekinut zbog greske pojedinih boraca ARBIH.(ubistvo hrvatskih civila).Sto se desavalo oko Konjica ,Jablanice i Mostara su bile "odbrambene" akcije.Ja bih te molio da mi posaljes neke dokaze o "pokusaju" pravljenja koridora ka Bihacu i napadu na navedene gradove.

SNOWBALL

A dobro prijatelju ti si ucestvovao u tome pa samim tim' vise i znas o tome.Ja sam ovo iznjeo na osnovu papira koje sam imao dan nakon oslobodjenja Kupresa.U kojoj si ti brigadi bio???

Zadnje uređivanje musmulja : 31.12.2007. at 22:14. Reason: izostavio text
musmulja is offline  
Odgovori s citatom