Tema: Carski rez
Pogledaj jedan post
Old 31.01.2012., 13:11   #3073
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Moje osobno misljenje je irelevantno--reagirala sam na rossino da se 'ne moze prenijeti 3 tjedna' (znam ja 'sto se racuna', ne brini--ginekologiju i porodnistvo sam polozila s dobrom ocjenom). Postoji prilicno jak pokret koji tvrdi da induciranje s 42 tjedna bez obzira na posebnosti slucaja je lose jer neka djeca (da ne ulazim sad u fizioloske razloge zasto--trenutak prirodnog pocetka poroda je jako komplicirana stvar) su 'spremna' s 43 tjedna, neke posteljice su posve funkcionalne itd itd. I prilican broj zena koje su spremne cekati.
ja osobno ne znam koja žena, ali i doktor bi svjesno riskirali život djeteta nakon navršenog 42. tjedna ako se jako dobro znaju opasnosti kao što su mekonij u plodovoj vodi koji može lako dovesti do upale pluća u boljoj varijanti sve do sepse i trajnog oštećenja mozga u goroj varijanti, starenja posteljice i hipoksije koje se uslijed nedostatak kisika odražava na srčani ritam djeteta i njegovu aktivnost i može uzrokovati oštećenje mozga.
ja osobno ne bih bila spremna preuzeti odgovornost za ovakve posljedice. oštećenje mozga nije mala stvar. dijete ima trajne posljedice za cijeli život, a najčešća posljedica je mentalna retardacija. žena koja je spremna to riskirati po meni bi trebala obaviti razgovor sa psihijatrom jer to nije zezancija i pitanje želi li žena čekati ili ne. takvo čekanje predstavlja REALNU OPASNOST ZA TRAJNO OŠTEĆENJE DJETETOVOG MOZGA.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom