Pogledaj jedan post
Old 12.01.2013., 21:35   #627
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
zasto ih treba sto ranije navikavat da spavaju sami u kreveticu? dakle, mama i tata mogu spavat jedan kraj drugog, a ja moram sam? nije li to neprirodno?
meni je zapravo tuzno guranje raznih plisanih tjesilica, medeka, krpica, kraj dve zive osobe sa svojim mirisom, otkucajima srca, zive osobe
nama su tješilice ispale super ne samo za spavanje nego i sad kod kretanja u vrtić.
još ih nose sa sobom i baš im puno znače, traže me obojica čim uđemo u vrtić.

a što se tiče spavanja, nije da ih je samo tješilica tješila, morala sam im se i ja javiti, starijeg je bilo dovoljno pomaziti u krevetu, a malog se moralo kratko dići.
ja osobno nikako ne bih mogla spavati skupa s djetetom, s njih dvoje pogotovo, ne bismo se baš naspavali.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
lako je reci da bebu treba umiriti blizinom i mirisnom, i moj muz je to mogao, ja sam dala sisu...jer je ona naprosto imala potrebu, cim bih ju ja primila na grudi sisati....i nije to dugo trajalo, ntii se "navikla"

uz to, bebe su u oralnoj fazi, imaju potrebu za sisanjem i sasvim je normalno da se umiruju sisanjem. ako nema sise, onda to rade dudom, palcem, krpicom, kojecim....
sisanje je ok, ako ne prelazi neke granice.
svom starijem sam prva tri mjeseca njegova života davala cicu po noći svaki put kad bi se probudio, a budio bi se 5-6 puta redovno.
on se definitivno prehranjivao, cijeli krevet bi izbljucao, ali on nije znao cicat samo za tješenje nego bi uvijek jeo iako mu ne bi trebalo.
poslije kad je bio u dnevnoj bolnici na obradi zbog sumnej u alergiju na KM, imao je povišene jetrene probe i pedica je rekla da je moguće da je to od prehranjivanja.
a mali mi se isto budio x puta po noći i često bi odbio cicu ako bi mu bio prekratak razmak između buđenja, samo bi okrenuo glavu i dalje plakao.
tako da je njima bolja utjeha bio palac i tješilica, uz moju blizinu (kratkotrajnu, doduše).

Zadnje uređivanje tisi : 12.01.2013. at 21:51.
tisi is offline  
Odgovori s citatom