Pogledaj jedan post
Old 02.11.2003., 13:20   #53
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

pozdrav

Quote:
novamama kaže:
Dobro onda nagradno pitanje;
reci mi kako su se zvali njeni roditelji (oboje ) ????!!!

Kakav otac Imram od Marije, kakvi bakrachi!!!
Imram nije bio!!!! kapisko?
(i cekam odgovor tko su njeni roditelji)

Njen otac je: 'Imran sin Masana a on sin El-Azera a on sin El-Juda a on sin Ahneza a on sin Saduka a on sin Ajazuza a on sin El-Jekima a on sin Ebjuda a on sin Zerbabila a on sin Shaltala a on sin Juhina a on sin Bersha a on sin Emona a on sin Misha a on sin Hizkija a on sin Ahaza a on sin Musama a on sin Azrija a on sin Jurama a on sin Jushafata a on sin Ejsha a on sin Ejba a on sin Ruhbu'ama a on sin Sulejmana (Solomona) a on sin Dawuda (Davida).

Svi islamski ucenjaci su slozni da Marija, neka je na nju mir Boziji, vodi potomstvo od poslanika Dawida. (Dawuda)

Majka joj je Hana bint Fakud ibn Kubejl (Hana kcer Fakudova, a on sin Kubejla).
Zekerijjah je bio poslanik u tom vremenu koji je ozenio Marijinu sestru Eshja'.


Nazalost dokaze iz Biblije ne mozemo uzeti jer nisu vjerodostojni iz slijedecih razloga:


od Bebajevih sinova: <<Zaharija, sin Bebajev, i s njim dvadeset i osam mushkaraca;>> (Ezra, 8:11)

Tada su proroci Hagaj i <<Zaharija, sin Adonov>> (Ezra, 5:1)

a od svecenickih sinova s trubljama: Zaharija, sin Jonatana, (Knjiga Nehemijna, 12:35)

<<Zaharija, sin Jeroboamov. >>(Druga knjiga o kraljevima 15:8)


Mi kazemo da je Zekerijjah ibn Dan (Zekerijjah sin Danov) /sada pogledaj (Ezra, 5:1) gdje stoji da je on sin Adanov
Dakle, ostali navodi iz Biblije padaju u vodu.

Ako kazesh da su islamski izvori pogreshni onda prvo ocisti svoju avliju, pa nam donesi dobar dokaz. Tako mi Boga, nije mi namjera da se izrugujem krscanima. Samo hocu da dokazem da pokushaj poredjenja Biblije sa islamom ne pali ni kad je rijec o ljudskom potomstvu. Neka mi krcani oproste, ali kad vec neki (ne svi krscani) hoce raspravu budimo dosljedni. Ne?
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/

Zadnje uređivanje El-Kalem : 02.11.2003. at 14:16.
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom