Tema: Ovrhe
Pogledaj jedan post
Old 07.03.2008., 13:02   #77
Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Postupak je slijedeći: Odvjetnica šalje prijedlog za provođenje ovrhe nadležnom sudu. Sud donosi rješenje koje se šalje vašem bivšem i njegovom poslodavcu budući se radi o ovrsi na plaću. Nakon što oni prime rješenje o ovrsi, ono postaje pravomoćno i poslodavac vašeg ex je dužan postupiti po istom i zapljenjivati do 1/3 njegove plaće i prebacivati ga na račun. On može odugovlačiti na način da ne primi rješenje, koje se šalje preporučeno poštom. Sve dok ga on ne primi rj. ne može biti pravomoćno pa poslodavac ne može zaplijeniti taj iznos. Po mojoj procjeni - od dna kad odvjetnica pošalje prijedlog na sud pa do donošenja rj. cca. mjesec dana, slanje poštom pa još osam dana od primitka rješenja nastupa pravomoćnost - naravno u slučaju da ga ex primi.-..

Nadam se da sam pomogla, a ako sam nesto krivo navela, neka me netko od kolega ispravi! Sretno
Thanks!
Samo nisam razumila ovaj dio, rjesenje se salje njemu i poslodavcu i obe strane moraju primiti kako bi bilo pravomocno, jel tako? A ako poslodavac prim a on ne, sta onda...
Sorry malo sam dosadna, ali laik sam
__________________
.........
sunce,more is offline  
Odgovori s citatom