Pogledaj jedan post
Old 02.04.2004., 09:42   #8
naravno ima svakakvih slučajeva, samo se bojim da je premalo onih u kojima se stvari odvijaju kao da su to "rođena djeca" i "pravi" očevi ili majke

pada mi na pamet i jedna recimo šala:

" ženo dođi brzo u dvorište! tvoja i moja djeca su se potukla s našom!!!"


teško je biti samohrani roditelj, a teško je i ako ponovo uđeš u bračne vode pa trpe djeca tvoja ili njegova, pa trpiš ti ili on, jer

jer, kad si nekom majka ili očuh i svaka tvoja odgojna mjera prema tom djetetu može biti pogrešno protumačena, dijete će reći: ti mi nisi pravi roditelj, ne voliš me pa mi zato zabranjuješ da budem u disku do ujutro, ili: ti ne voliš Moje dijete, iživljavaš se na njemu, pa pusti ga da diše...

jer kad otac ili majka djeteta lupi vaše zajedničko dijete po guzi to nije isto kao kad ga lupi očuh ili maćeha makar je dijete dobilo po guzi iz istog razloga

koliko čovjek može biti objektivan u takvim situacijama?
koliko otac ili majka može korektno sve to sagledati?

znam i curu koja nije mogla shvatiti da njen zaručnik ne želi doći u njen grad nego je htio da ona dođe k njemu jer je želio ostati u blizini svoje djece iz prvog braka... ona nije mogla to shvatiti, kao: pa valjda je važnija žena, pa može imat drugu djecu...

sad kad i sama ima kćerkicu, sad bi se odrekla svih muževa kad bi morala birati između djeteta i muža, sad joj je jasno da je djetetova sreća važnija od njene osobne i njenog muškarca

nemam djece al' (pred)osjećam da je ljubav prema njima jača i važnija od drugih ljubavi

hm, ne znam ustvari što sam konkretno htjela pitati započevši ovu raspravu, al' čini mi se da nije loše malo i o toj temi razmijeniti mišljenja i podijeliti iskustva

hvala svima koji su to već učinili
__________________
i koka je rekla kako-ko
laila is offline  
Odgovori s citatom