Pogledaj jedan post
Old 18.09.2010., 17:36   #5748
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Inace, jedan od simptoma SLE su i ranice u ustima (ne znam da li pod tim moze da se podvede i ranice u kutovima usana, ali i ja to imam povremeno).Kod mene se javljaju i kao posledica Kandide koju imam zbog hronicne upotrebe antibiotika, ali namazem sa Nistatin mascu i zaista je delotvorno, brzo prodje.

Leeloo, posto se ovo pitanje oko vitamina cesto postavlja, malo sam bunarila po literaturi : imunosupresivna terapija "smanjuje aktivnost imunog sistema u stanjima u kojima sopstveni imuni sistem deluje stetno na organizam bolesnika(autoimune bolesti) ili kada se javi preterana reakcija imunog sistema na supstance sa kojima je osoba u kontaktu (alergija)"-citirala iz knjige.
Dakle, kod nas se taj imuni sistem poremetio stvarajuci antitela na sopstvene celije(stanice) ili njene delove, DNK, itd. Kad uzmes , recimo Ca, C vit, B12 ili sta je u datom trenutku potrebno, ti time otklanjas postojeci problem (recimo krvarenje sluzokoze), ali ne verujem da delujes na DNK. Po tom principu, mi onda ne bismo smeli da jedemo nista sto je zdravo i puno vitamina
Ja pored ovoga imam prepisano, zbog osteoporoze D3 vitamin.

Sve vas pozdravljam, drustvance!
Mislim da kad se kaže ranice na ustima kod SLE da se misli na afte. Ja sam prije 2-3 godine imala afte po ustima, to mi je trajalo par mjeseci i onda se samo od sebe povuklo. Znala sam ih imati po par komada u isto vrijeme i to je znalo toliko peći i boliti da kad mi izbiju sam izbjegavala jesti jer mi je sve smetalo. Ja sam to ispirala sa čajem od kadulje i on mi je dosta pomogao.

Znam da se kod autoimunih bolesti tijelo okreće protiv svoga DNA, ali mi sebi ne smijemo podizati imunitet. Jer si na taj način podižemo broj antitijela a pijemo terapiju (dobro ja još ne pijem) koja nam snižava imunitet. I mislim da se na vitamine misli da se dodatno u velikim količinama ne smiju uzimati (npr. znam da postoje kapsule vitamina C od 1500 ili 2000mg - mi to ne smijemo piti). Naravno da nam trebaju vitamini, bez njih ne bi mogli funkcionirati ali mi moramo biti posebno oprezni koje pijemo dodatno i u kojim količinama da si ne bi napravili još više štete.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline