Pogledaj jedan post
Old 17.12.2010., 12:20   #38
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kad je tome tako kako to da istočna medicina posustaje i na istoku (ili hočeš da počnem nabrajati indijske, kineske i japanske farmaceutske tvrtke ili proizvođače instrumenata za medicinu?)
Možeš komotno nabrojati primjere...jer istočna medicina ne gubi značaj na istoku, već samo prihvaćaju zapadnu medicinu, tj. integriraju je u zdravstveni sustav...

Tako ćeš nerijetko vidjeti bolnice u Tokiju i razvijenom Japanu (koji ima itekako razvijenu zapadnu medicinu) kako se koristi alternativnim oblicima liječenja u svrhu poboljšavanja efekta liječenja modernim načinima...

Čak ćeš vidjeti bolnice uređene po kineskoj filozofiji uređenja prostora Feng shui usred Tokija, Nagasakija, Osake, Kyota...

Zašto tako jedna tehnološki osvještena nacija, razvijena, sa visokim stupnjem visokoobrazovanih ljudi...te NAJBOLJIM ZDRAVSTVENIM SUSTAVOM u svijetu
vjeruje u takve pizdarije

ZATO što ne ako ne odmaže, čemu odbaciti...taj CHI možda ima nekakav sugestivni učinak na pacijente, podiže optimizam, vedrinu ljudi...te pospješuje u krajnoj liniji samo liječenje i uspješnost terapija...



Quote:
Akupunktura je placebo, uostalom nisu li istraživanja pokazala da je tak svejedno gdje bodeš samo ako bodeš...autosugestija....mislim nije to loše ali ...Lijeenje simptoma? Jasno kad se ubodeš na čavao i dobiješ tetanus....liječiš simptome? Kad se cijepiš liječiš simptome? Kad uzmem sumamed nakon tvrdokorne infekcije gornjih dišnih puteva koja traje 3 tjedna i za 4 dana sam zdrav...onda jasno liječim simptome.
Ti si krivo protumačio moj post...nisam za odbacivanje zapadne medicine...već za integraciju dvaju svjetova (zapadni i istočni) u korist boljih rezultata kod samog liječenja...

Moja je teorija, ukoliko ne škodi...a može pomoći (iako nemamo dokaz o tome), onda čemu tolika opozicija...oboje se slažemo da optimizam igra JAKO VELIKU ulogu u liječenju bilo kakvih simptoma...jel točno...možda tebi ne pomaže (auto)sugestija, ali ukoliko nekome pomaže...pa makar to bilo i 20% ljudi...ne smije se odbacivati...

Ja sam za uvođenje bolje kontrole cijena takvih terapija, a ne za njihovo zabranjivanje...


EDIT
Stanje duga nemoj gledat kao "duša", "duh", nego stanje njegovog općeg raspoloženja...statistika ti pokazuje da optimistični pacijetni (bolje stanje duha.. ) imaju bolje rezultate od pesimističnih ljudi...
kak se veli, nekome je čaša napol puna (optimista), nekom napol prazna (pesimista)...

Zadnje uređivanje zoser : 17.12.2010. at 12:26.
zoser is offline  
Odgovori s citatom