Pogledaj jedan post
Old 29.04.2011., 12:36   #89
Quote:
Huggy-Bear kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo ja sam zaposlen od 7.3 na odredjeno, dobio sam prvi aneks za produljenje na 4 mjesec, a sad bi trebao i drugi za produljenje na 5 mjesec, nakon toga mi ne bi produzivali. Sad, zanima me posto navodno naknadu s biroa dobivam tek ako radim 3 mjeseca u komadu (a ja radim od 7.3. do 31.5, znaci tjedan manje od potrebnih 3 mjeseca), da li je moguce da otvorim bolovanje pred kraj petog mjeseca do 7.6 tako da ispunim ta 3 mjeseca za naknadu za nezaposlene, odnosno da li bi mi se to bolovanje po zavrsetku ugovora na odredjeno vrijeme smatralo radom? Inace, radim preko agencije za privremeno zaposljavanje, ako to ima kakve veze.

Hvala!
neznam koliko otprije imaš staža il je to sve-mislim ta tri mjeseca? jer da bi ostvario pravo na naknadu -ako si je već koristio i potrošio-onda iznova moraš skupit devet mjeseci u dvije godine..dakle za prvi put da dobiješ naknadu moraš imati devet mjeseci staža u dvije godine-mislim da nije bitno dal je neprekidno il s prekidima..ali znam da mora biti najmanje devet mjeseci..ukoliko si promijenio tvrtku-u toj novoj moraš bit najmanje tri mjeseca prije nego završiš na zavod a da bi stekao pravo na naknadu...

uglavnom sve ovo ti stoji na net stranicama hzz-a

agencija za privremeno zapošljavanje-nisam još čula za to-oni su ti našli job?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom