Pogledaj jedan post
Old 04.05.2011., 12:43   #19
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Naravno da taj dio nikako nije uredu no nije uredu da se potpiše bjanko sporazumni otkaz u bilo kojem trenutku bez neke određene opomene no znam slučajeve kad je jedna veeelika firma dala djelatnicama da potpišu bjanko sporazumni otkaz jer su nekaj zabrljale ali im nisu dale pisane opomene o tim greškama, dakle i ti sporazumi bi po tome bili ništavni.. A što se ovoga tiče on ne može nikako dokazati da ga je potpisao prilikom sklapanja ugovora jer se "ne sjeća"..to može potvrditi direktor i mogu potvrditi ja koja sam taj bjanko otkaz dobila sa svim njegovim papirima kad smo ga prijavljivali..no u svakom slučaju ja se u to ne bih htjela mješati jer sam nebrojeno puta ponovila da to nije uredu..

Za sporazumni ne treba nikakva opomena. U svakom slučaju, konkretan sporazumni raskid je sigurno ništav odnosno ništetan, a kako će se što dokazivati najbolje će znati odvjetnik koji zastupa radnika. Nije lako, ali prema ovdje napisanom izgleda da nekog prostora ipak ima. Ovdje ima elemenata i kaznene odgovornosti poslodavca.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom