Tema: Down sindrom
Pogledaj jedan post
Old 09.12.2005., 23:41   #99
Quote:
Tija kaže:
A što su ti rekli šogor i šogorica? Šta je to moglo biti?

U početku sam polazila od pretpostavke kako su ljudi fini i dobri i kako mi nitko neće zatvarat vrata obzirom na dijagnozu.
I tako...vodila sam ju Rijeku kod pulmologa (thanks magic), u Zagreb kod otorinca (thanks t@nja), a jednom godišnje idemo u Zg kod genetičara.
ma nisu nis' rekli... to se bilo jako brzo odigralo i poslije toga je bio budan i skroz ok... tako da ni neuropedijatrica nije rekla sto je posrijedi, nego samo da cemo ponoviti EEG

a ovo glede finih i dobrih... uf, sve mi se cini da cu nastradati - i ja polazim od iste pretpostavke, ali mi se cini da cu poceti hodocastiti po privatnicima, pa ce mi pretpostavka biti i utemeljena

a kaj radite kod geneticara? i kod koga idete?
mi smo bili kod prof. Begovica na Rebru i osim sto je ustvrdio da ima regularni oblik i da ne trebamo MM i ja raditi kariograme, te odrecitirao/ispredavao bezlicnim tonom osnove DS-a, nije rekao da ga ikad vise trebamo posjetiti
sve u svemu mi se lik nije posebno svidio - na moje pitanje o mozaik tipu (zanima me jos uvijek kako nastaje mozaik) - odbrusio mi je da je moj Domi regularan (tocka)
mislim, kuzim kako nastaje regularan tip (visak kromosoma vidljiv na kariogramu kao jedan zaseban kromosom iste velicine kao i druga dva), kuzim i translokaciju (dio kromica nalijepljen na jedan od dva na 21om), ali ne kuzim kako ustanove mozaik?
ali nije ni bitno...

mi smo sada sa starijim bili kod otorinca - otkad je krenuo u vrtic stalno je bolestan.... znam, znam, standardna prica... ali je u mjesec dana dobio 3 antibiotika, pa nekakav ventolin, a jos uvijek kaslje... za pop..it!

da li ima itko ikakva saznanja o lijeku Bronchomunal, proizvodi ga slovenski Lek???
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom