Pogledaj jedan post
Old 14.02.2017., 14:02   #78
Pila sam Brintellix cca dvije godine.
Pisala sam već, u početku sam 2 tjedna imala konstantne mučnine, vrtoglavice, umiralo mi se od muke i već sam bila na rubu da prestanem s terapijom. Onda je mic po mic krenulo na bolje, relativno brzo sam počela normalnije funkcionirat, manje depresivna, napadi panike sve rjeđi i rjeđi, a onda ih kroz par mjeseci više nije bilo uopće. Anksioznost je nestala, depresija se je još uvijek vukla stalno, ali ne u tolikom intenzitetu kao prije.
I onda sam bila dobro, baš jesam. Funkcionirala sam kao i većina drugih ljudi. Malo se smiješ, malo plačeš, ali ništa nije bilo u nekim ekstremima, sve u granicama normale. Brintellix mi je vrlo brzo vratio kognitivne sposobnosti na staro, a s obzirom da sam uvijek voljela biti produktivna, puno učiti i čitati, povratak koncentracije me jako veselio.
Ponekad sam čak bila umorna od učenja koliko sam uživala u tome da opet pamtim brzo kao i prije.

Jednog lijepog dana, gospodin psihijatar i ja odlučili smo malo po malo skidat terapiju.
Prvo sam pila po pola tablete i još malo. 5 dana se nisam dizala iz kreveta, ne iz bezvoljnosti, nego zato što sam imala ubitačne vrtoglavice, a jedini domet šetnje u tih 5 dana je bio odletit do wc-a povratit, i po danu i po noći. Toliko mi se vrtilo da ni zaspat nisam mogla.
I onda je tih 5 dana prošlo, bile su i dalje neke vrtoglavice, povremene mučnine, ali ništa strašno. Povremene nagle promjene raspoloženja, ali generalno sam bila stabilno.
I onda nakon nakon nekog vremena još manje od pola i tako. Nismo odredili određen broj dana do kad ću se skinut s njega, malo po malo dok ne osjetim da sam spremna. I bila sam spremna, totalno. Prije skoro 3 tjedna sam popila zadnju tabletu Brintellixa. U četvrtak, prije 5 dana sam došla psihijatru i rekla mu da Brintellix više ne pijem i da se osjećam super.

I stvarno mi je dobro, baš je. Tu i tamo me nešto ''udari'' u glavu, ali nije nešto što se ne događa i svima ostalima.

ps: Zaboravila sam da me noviji korisnici ne znaju ovdje, na ADu sam BILA malo više od 7 godina, pila sam sve i svašta, Brintellix je zadnji.
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom