Pogledaj jedan post
Old 23.11.2006., 09:22   #65
Quote:
Endimion17 kaže:
možeš li mi to pojasniti, ne znam na što točno misliš. pretpostavljam na to da je obrana SAD-a trenutno vrlo jaka i oprezna.
ako je to, vjerujem da ga ne bi proglasili nadriznanstvenikom nego bi ga pohvalili što se brine za sigurnost domovine. vrijeme atomskih bombi je bilo vrlo paranoicno.

erm, dokazano je. znanstveno. intramolekulski, voda ne može pamtiti. bjelančevine mogu, jer imaju kompleksnu arhitekturu sa stotinama tisuća atoma. eto samo enzimi za primjer. pamte informaciju. naravno, ne pamte u ljudskom smislu, nego drže informaciju kao što ju drži brava.
nakupine molekula vode su kratkotrajne.

volio bih vidjeti taj heptagonski kristal vode.

nažalost, iskustvo pokazuje da ljudi ne misle nego slijepo hodaju kroz život, bar ogromna većina. idu crtom manjeg otpora i slušaju što im se kaže, pogotovo ako djeluje mistično.
zato i ima malo ljudi koji se oduševljavaju stvarnošću i znanošću. "što bi to bilo tako zanimljivo u stvarnom svijetu?", pitaju se.

BTW, Emotoova stranica je tipičan primjer neznanstvene publikacije. Mami promatrača korištenjem "nježnih" fontova i prozračnošću.
A od činjenica ni č.
Mislio sam na kompjutere, čipove "koji stanu na vrh igle" a u sebi sadrže informacije dovoljne za obranu SADa

Prije 50g je bila jedna znanstvena razina, prije 100g druga. Sjeti se samo kako su i tada znanstvenike ili amatere znanstvenike proglašavali diletantima za ideje koje su se kasnije pokazale točnim.
Naravno, bilo je puno više netočnih ideja, ideja koje se ne mogu realizirati, ali svaka ideja o nečemu novome mora proći neku svoju katarzu dok se ne potvrdi ili odbaci. Odbacivanje ideje, zato što nije na nivou današnje znanosti, ne znači i da ta ideje nije točna. Kopajmo, rujmo oko toga, vrtimo tu ideju danima, godinama kao što su to činili pioniri znanosti. Uvijek, ali uvijek iz takvog posla iziđe nešto novo, nešto bolje. Ne mora se ta ideja potvrditi, ali rado na takvoj ideji sigurno će dati neki rezultat.

Zašto mislimo da sve znamo? Ili da samo trebamo ubaciti neki problem u kompjuter i dobiti će mo rješenje?

No ne čini li ti se da su se ljudi malo uljenili, da nedostaje novih "ludih" ideja, da se ljudi boje da njihova okolin, kao uostalom i ovdje na forumu, posprdno gleda na tako što?

I da se vratim na vodu.

Uzimamo je za normalno, ta to je voda, što tu ima interesantnog? Kisik i vodik, oblik čaše, slana i slatka, para,tekučina, led, sve znamo.
I onda naleti ona emisija na TV, pa ljudi počmu razmišljat, bacati ideje, slagati neke svoje kockice.
Sjetio sam se nekih starih priča, ne znam jesu li naučno dokazane , da je svaka pahuljica snjega drugačija.
Pa ta velika vodena prostranstva, koliko nas toga u morima čeka da se otkrije. Život na 5000m pod morem, u mraku, pod takvim pritiskom. Otkrivamo svemir, a još nismo otkrili podmorje.

Zato i moj uvodni post, malo "fantastikom uokrugljen", ne samo radi kristala.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom