Pogledaj jedan post
Old 02.10.2017., 16:06   #6905
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Naravno da me nisi razumio. Na tvoju opasku da "projiciram stanje današnje Crkve na prošlost", naglasio sam da današnje ponašanje Crkve nema veze s konkretnim dokazima u prilog povijesnosti Isusa Krista.
Rekao sam „možda“; nisam ustvrdio da išta projiciraš direktno, nego „možda“, pa na temelju toga izjednačavaš ono što danas vidiš pod pojmom djelovanja današnje Crkve, kao da je to isto i iz početnog stadija.

Što se tiče toga da li netko ima ili nema veze sa konkretnim dokazima, možemo li koga direktno imenovati da je on nosilac tog znanja?.

Vrlo jednostavno može biti i slijedeće, Nepoznati!; zamisli da kroz 500 godina, kroz tvoju lozu, jednoga dana netko (tvoj) od naslijeđa baka i djedova, slušajući priču da si ti postojao (kao ta i ta osoba iz njihove loze) i da si bavio tim i tim; a taj tvoj rodijak iz budućnosti - uslijed „nedostatka dokaza“ ustvrdi da zapravo nisi postojao, da su neki tamo koji su govorili (predaja, usmeno) da si bio među njima – u biti izmišljen slučaj?! Nije nigdje našao podatke, svjedoke, životopis o tebi, stoga te je prekrižio. Dakle, bio si, ali prema zakonima pomanjkanja dokaza – nisi nikada postojao. Primjeni to na ovu temu, razumi to kao eventualnu mogućnost.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom