Pogledaj jedan post
Old 11.12.2006., 17:57   #15
Da li je Elektra u pravu?

Pozdrav svima, nadam se da je ovo pravo mjesto za ovakvo pitanje.

Najbolje da započnem priču od početka jer ne znam jednostavnije objasniti.

Na zemlji na kojoj je moj otac odrastao, je nakon smrti njegovih roditelja nastavio živjeti njegov brat. Struja je za to vrijeme plaćana.
Nakon stričeve smrti, ispostavilo se da ta zemlja nije, kako je to i uobičajeno u Hrvatskoj, uredno prepisana - na nikoga. Dio te zemlje je bio na očevoj mami, a ostali dijelovi rascjepkani u šesnaestine ili osmine, na njene rođake, od kojih su neki u Hrvatskoj, neki u Australiji.

Računi za struju su stizali, ali su bili zanemarivi (jer apsolutno ništa u toj kući struju nije trošilo) i u početku smo ih plaćali, računajući da će se prijepis zemlje izvršiti brže od 9 (devet!!) godina. Sam priključak glasi na ime moga djeda.
Ali kako su se financijske prilike promijenile, a uz to je uveden i paušal, s plaćanjem se prestalo.

Nakon što je stigla prva opomena od 200kn (naslovljena na čovjeka koji je mrtav preko 20 godina, na adresu na kojoj nitko ne živi i ne zna se kome pripada), otac je otišao u elektru i tražio da se taj priključak "ugasi".
Dobio je odgovor "da se ne brine, to će oni sami "iskopčati" nakon što račun prijeđe 500kn.....".

Ovih dana, nakon 9 (devet!!!) godina, dva suca, dva odvjetnika, i mnogo potrošenog novca, trakavica prijepisa se bliži kraju. U gruntovnici je zemljište prepisano na oca, u katastru bi trebalo biti uskoro.

Ali, kao da su znali, stiže i još jedna opomena iz Elektre. Ovaj puta na 1180kn!!. Svota je, složit će te se, pozamašna.

Otac još jednom odlazi u Elektru gdje dobiva objašnjenje da, pošto je on nasljednik, ima dvije opcije.
Dug će platiti, čak su "izašli u susret" s podijelom duga na dvije rate, ili druga opcija - sud.

Prvu ratu je, na moje zaprepaštenje, odmah i bez pitanja platio!
Može li se barem, ako ne cijela, onda "pola stvari" spasiti...

Unaprijed hvala na bilo kakvoj pomoći.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom