Pogledaj jedan post
Old 05.09.2011., 00:30   #2196
Poštovana Rheuma,

Najprije što se tiče oftalmološkog pregleda koji ste obavili u lipnju mjesecu. Bilo bi dobro da pronađete nalaz kako bismo vidjeli koje su sve pretrage učinjene.

Nije dovoljno samo ispitivanje vidne oštrine (čitanje brojeva i slova iz tablica)!

Minimalno što se MORA učiniti jest detaljan pregled oka na biomikroskopu (uređaj na koji oslonite glavu, sa svjetlom i povećanjem) uz izuzetno važan vrlo detaljan pregled očne pozadine (fundusa) na široke zjenice (potrebno je širenje zjenica kapima).

S obzirom da ste spominjali smetnje vezane uz širinu vidnog polja, svakako ga je potrebno testirati!

Također, bilo bi dobro da kod kuće redovito provodite test s Amslerovom mrežicom prema uputi oftalmologa.

Tek uz uredne rezultate navedenih pretraga možete nastaviti s Resochinom.

Što se drugog dijela pitanja tiče, metotreksat djeluje tako da smanjuje aktivnost bolesti i smanjuje oštećenja na zglobovima. On također smanjuje bol i oteklne zglobova i usporava napredovanje bolesti. Prvi učinci trebali bi se vidjeti za oko 4 do 6 tjedana.

Za očekivati je, stoga, da bi se i potreba za uzimanjem NSAID (Lubor) trebala smanjiti ako se metroteksat pokaže djelotvornim. Dapače, metotreksat se samo u manjim dozama može kombinirati s NSAID dok u većim dozama to nije preporučljivo.

Napomenuo bih kako ne bih želio da se ovaj moj post protumači kao lobiranje za uvođenje metotreksata. O tome treba odlučiti reumatolog kod kojeg se liječite.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom