Tema: Moja baka
Pogledaj jedan post
Old 09.01.2004., 16:24   #7
Mene je jedna od baka prakticki odgojila. Na zalost, onu drugu sam dosta rjedje vidjala i jednostavno meni nikad nije mogla dostici ovu kod koje sam stalno bila.

Ova baka koju spominjem me je cuvala kad se moja mama vratila na posao - a to je daleke '66. kad sam se ja rodila bilo nakon dva mjeseca. Posto sam bila uzasno sklona prehladama a bila je zima, nakon dvije-tri takve prehlade baka je naredila da nocivam kod nje. I jako, jako cesto sam nocivala kod nje, sve do svoje 12. godine, kad smo mi dobili veliki stan, pa vise nije bilo smisla.

Umrla je prije sedam godina, a bila je citav mjesec dana jako bolesna (mozdani udar) i nije da je bilo sasvim neocekivano, ali ja sam bila u totalnoj komi. Voljela sam je kao dijete vise nego mamu - nazovite me cudnom, ali meni je bilo tako. Jednostavno, najvise sam bila s njom.

Sad sam u slicnoj situaciji i sa svojom djecom - baka ih cuva, doduse, ne nocivaju kod nje. Ali baka im je iznad svega, uvijek se njoj zale i obracaju kad im nesto ne stima kod mene. U nekoj drugoj situaciji bih se mozda i ljutila, ali sjetim se sebe i samo se nasmijem, jer sam sretna sto osjecaju ono sto sam i ja nekad osjecala. Ne vidim tu nista nenormalno.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom