Pogledaj jedan post
Old 07.12.2008., 04:31   #36
Thumbs up

Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Ma super ako je tako.To što sam napisao je samo želja da pomognem kod otkrivanja loših ugradnji da u kasnijim kilometrima ne bi trebali neke veće zahvate na motoru.
Što se pak lobiranja tiče u vezi cijene plina ne da ćemo lobirati već ćemo imati svoje predstavnike u tom tijelu koje donosi ključ po kojem bi se određivala cijena plina,pa ćemo direktno imati i uticaj na tijek događaja.
Moj osobni stav a i mnogih drugih u UNP udruzi smatraju da ne bi trebalo vezivati uz poskupljenje nafte jer nije korektno.Plin je dijamantni proizvod u kojeg se kod procesa proizvodnje ne uloži ama baš ništa a dobijemo vrhunski proizvod za nula kuna.Neki kažu da je to nus produkt ali to bi značilo kao neki otpad što kod butana to nije tako.Evidentno je da naftni lobi želi da i plinski lobi participira u tim skokovima cijene nafte na svjetskoj sceni kako nebi nastao veliki jaz u cijeni jednog ili drugog goriva što se odrazilo na tržištu tako da se vozila sa dizel motorom uopće nisu prodavala u razdoblju velike razlike u cijeni benzina prema plinu.Čak i svi ovi napisi po novinama prenose informacije iz istih izvora pa su i informacije iste (kako se ne isplati više ugrađivati plin, poskupiti će drastično,promašene investicije itd. itd.).
Definitivno želim demantirati svakog koji tako govori o isplativosti a da u đepu ne drži figu.Po mojim saznanjima nekoliko velikih tvrtki naručilo je nove transportere sa plinom kao i škode fabije dok je druga velika tvrtka naručila opelove pickapove isto sa plinskom instalacijom usprkos svim napisima u novinama pa čak i sa saznanjem o poremećaju tržišta opskrbom autoplinom.
Vjerojatno te tvrtke imaju u svojim računovodstvima digitron.
Svaka čast Miroslave! A možemo li se mi plinaši organizirat ako plin drastično poskupi, po svim gradovima zakrčit glavne prometnice ili nešto slično...
Nisam za nasilno rješavanje problema ali nismo ni ovce za šišanje...
__________________
kad ostariš nećeš žaliti za stvarima koje si napravio nego za onima koje nisi...
majstor-zok is offline  
Odgovori s citatom