Pogledaj jedan post
Old 23.01.2013., 00:14   #3194
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Spremamo se na još jednu bebicu pa sam radila briseve. Sve je čisto samo na nalazu - bris cerviksa-bakteriološki piše - nalaz mikrobiološke pretrage sterilono i dolje mikroskopski preparat: vidi se 0-4 polimorfonuklearnih leukocita po velikom vidnom polju. Ginekolog mi je na GO pa me zanima što to znači? Hvala!
Poštovana,

polimorfonuklearni leukociti su jedna vrsta stanica koje nazivamo upalnim stanicama. Do određenog broja njihov nalaz u brisu spolno aktivnih žena posve je normalan.

S obzirom da se ne bavim ginekologijom, nemojte me uzimati za riječ, ali mislim da se značajnim brojem smatra nalaz od 10 i više polimorfonukleara (PMN) po velikom vidnom polju. Kada je broj PMN povećan, tada takav nalaz može upućivati na neku infekciju, a i kod nekih oštećenja odnosno ozljeda njihov broj također može biti povećan.

Ja bih rekao, iako nisam za to kompetentan, da je u Vas pronađen manji broj PMN i da se to može smatrati urednim nalazom.

No, vidjet ćemo što će ginekolog na to reći (nadam se da me neće poslati na popravni ispit iz ginekologije).

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom