Pogledaj jedan post
Old 18.06.2003., 11:12   #2
Unhappy Zdravoseljački

Pa...kao da suvremena popularna ideja o "napretku" uključuje aktivnost stjecanja sve više i više i više.... stvari, krame, karme ()..sve više predmeta za neku uporabu....a ti predmeti i njihhovo korištenje u svakodnevnom životu podliježu modi, to jest "potroši i baci" mentalitetu....


Društvenim se uspjehom smatra uspješnost na polju proizvodnje i potrošnje.
I to ne nužno materijalne "robe" !


Kako je bitno da se ta mašinerija vrti, potrebno je proizvoditi sve više te krame koja će već sutra biti smeće koje treba zamijeniti nečim novime.

Sama proizvodnja, to jest "ono što neko društvo čini naprednim" ovisi o tome koliko će ljudi kupiti taj proizvod.



Bogati koji proizvode zarađuju i stiču svoje bogatstvo na onima koji troše.
Na onima koji kupuju proizvod pa makar im i ne bio uopće stvarno poitreban.



Negdje sam naišao na definiciju koja kaže da su danas siromašni ne oni koji nemaju ništa, jer takvih baš i nema puno, već oni koji imaju hrpu jeftinih stvari....dok bogati imaju hrpu shupih stvari.

E sad, nagradno pitanje : kako zaustaviti taj suludi proces koji svojim toksičnim izlučevinama već opasno truje i sam okoliš u kojemu živimo....a da ne dođe do većega podrivanja odnosa u društvu.
(Povjest je pokazala kako završavaju revolucionarne akcije i kamo one vode )


Vidio sam nedavno dvije obitelji svojevrsnih cirkusanata, žive sa malom djecom u jednome kombiju od svoje zabavljačke vještine.....Ne namećem to kao nikakvo rješenje, nego samo pitam:

Dekadencija ????






genNorec is offline  
Odgovori s citatom