Pogledaj jedan post
Old 29.05.2008., 11:14   #15
hej mrkvice_, pozdrav

sto se tice sokova, da, imam sokovnik. i, stvarno se isplati. ako ces ga kupovati, kupi one gdje mozes cijelu vocku staviti, bez sjeckanja i obrati paznju da se lako rastavi i cisti, jer to moze biti nocna mora. ja sam u nekoj zen filozofiji sto se tice pravljenja sokova , odvojim vrijeme, pa polako to ispijam, sto je preporucljivo, pa onda cistim...kao obred . mada, to je nauka, sta mijesati i sa cim, u to tek ulazim...

e, sto se tice setajucih bolova (tako moja doktorica kaze), kod mene se ti bolovi manifestuju kao malo probadanje u ručnom zglobu, pa u stopalima, pa u ramenu...i to ne boli sada da moram da pijem lijekove. ma, ne bih to ni skontala, da nije bilo cijele ove price. nikada niti jedan zglob nije natekao. ali, evo, bas citam u onoj knjizi o kojoj sam ti govorila, radi se u reumatoidnom artritisu, ali tice se bolova u zglobovima, kaze: meso, mlijeko, kukuruzno ulje...cesti uzročnici bolova u zglobovima. dok, djumbir, riblje ulje (omega 3), masna riba, bijeli luk djeluju protivupalno. ima tu jos teksta, opisuje kako djeluje i tako dalje...probaj obratiti paznju na hranu i vidi da li ti zglobovi naticu.

a, bijeli secer i kuhinjsku so izbaci u potpunosti. to je otrov.

ja malo pametujem, ali u glavi mi je zbrka informacija koje prikupljam, i sama mijenjam koncept dosadasnjeg zivota i zelim da prenesem i drugima ovo malo informacija koje pronadjoh.

a, sto se tice oticanja limfnih cvorova, nisam se dobro izrazila. kod mene je samo jedna zlijezda natekla, kod uha i to prije par godina, koja se sama povukla. medjutim, ja imam, kako bih rekla, u vratu limfonode tj. one cvorice, koje mogu napipati rukom. ima ih oko 7. oni to zovu limfadenopatija. ali, nemam to jutarnje oticanje.

hej, ima jedna stranica
http://www.sjogrens.org

nije losa
SSy is offline  
Odgovori s citatom