Tema: Disleksija
Pogledaj jedan post
Old 25.11.2012., 10:49   #11
Quote:
ppan kaže: Pogledaj post
Moja djevojčica ima 12 godina i teškoće s čitanjem.Pisanje i nije tako velik problem, mada ima -mijenja m i n.Nije svladal tablicu množenja i učiteljica prijeti da neće proći 6 razred.Inače prolazi sa vrlo dobar.Samohrana sam majka četvero djece i često ne stignem u jednom danu sve što bih htjela.Žalosna sam jer je njezin test inteligencije nadprosječan a ja joj ne mogu više pomoći.Danas smo bile kod logopeda i veli mi da se u najgorem slućaju javim za dva mjeseca.Da idem privat?Da uzmem učiteljicu za instrukcije?Molim pomoć
Nama je u prvom razredu postavljena sumnja na disleksiju. Prosao je cjelokupnu psiholosku obradu, sto privatno, sto sa skolskim psihologom. Sredinom drugom razreda disleksija je potvrdjena i od tada prati nastavu po individualiziranom programu, sto mnogo olaksava stvar i njemu i meni. Radi se o normalnom skolskom programu, koji on uredno prati, ali recimo ispitivanja su prilagodjena njemu. Vise odgovara usmeno, nego pismeno. Oslobodjen je diktata.
Imala sam srecu sto sam financijski mogla podnijeti, pa sam uzela privatno osobu koja je svakodnevno vjezbala s njim i danas, u cetvrtom razredu, problemi su gotovo nestali. Jos se zna dogoditi da zamijeni koje slovo, cita tecno, jos uvijek nesto sporije, ali dostici ce s vremenom i brzinu.
Ono sto meni kod tebe steka je losa suradnja sa skolom. Ti i uciteljica bi trebale sjesti i dogovoriti se sto je u najboljem interesu za tvoje dijete. Je li ti imas kakav papir od skolskog psihologa da ti dijete ima disleksiju? Je li uopce prosla obradu u sklopu skole?
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom