Pogledaj jedan post
Old 28.09.2016., 12:06   #1331
Quote:
neine kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, situacija je sljedeća:

Tata mi je liječeni alkoholičar. Pio je dugo, a izlječio se prije nešto više od 3 godine. Samo liječenje je bilo brzo, možda dva tjedna na psihi, kratko vrijeme kasnije pio je tablete i sve super.

Unazad pola godine ponovno ga je počeo privlačiti alkohol. Počelo je s jednim bezalkoholnim pivom na obiteljskim druženjima pa je bezalkoholno prešlo u radler. Mi smo ga još koliko toliko mogli kontrolirati, iako sada mi je jasno da mu ni to bezalkoholno nismo trebali dopuštati. Ono što nismo mogli kontrolirati su ljudi koji ne shvaćaju ozbiljnost problema pa inzistiraju na tome da popije „barem jednu rakijicu“. U početku se kontrolirao, no u zadnje vrijeme čuli smo da popije te da si čak sam toči. Do tada kući je dolazio normalan što vjerojatno znači da se zaustavio na jednoj-dvije.

U posljednjih mjesec dana nekoliko puta je došao kući i smrdio na alkohol, no još uvijek se normalno ponašao i rekao bi da je popio radler. Prošli tjedan došao je malo pripit i rekao da je popio jedno pivo (obično), još uvijek donekle normalan, negirao bi da je pijan. Prije dva dana došao je vidno pripit, svjestan toga pokušao nas je izbjeći i otići odmah u spavaću sobu. Znači, nova razina, popio je sigurno pivo i još koju rakiju.

Ono što me plaši je što će biti sljedeće ako nešto ne poduzmemo. Očito je van kontrole i mogao bi se vratiti na staro, a to su padanja po cesti i slično. Stalno smo ga upozoravali, ali očito ne vrijedi.

Trebamo li ga domah poslati liječniku? Hoće li ga on poslati ponovno na liječenje? Što biste vi napravili?



Otac vam je ponovno zaglibio. Možda je to sad jedno pivo ( rakija), uskoro će to biti mnogo više. Qsoba koja je liječeni alkoholičar je zauvijek izgubio kontrolu pijenja alkohola. Nikakve bezalkoholna piva, radleri ne dolaze u obzir kod osobe koja želi apstinirati.Esperal se pije najmanje godinu dana, klub se pohađa najmanje 5 godina.Dal tata pohađa sastanke KLA? Dal hoda kod psihijatra na kontrole?

Trebali bi ga poslati kod doktora, svakako kod psihijatra kod kojeg se kontrolira. On će odlučiti dal treba stacionarno ili ambulantno liječenje.
__________________
Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Zadnje uređivanje Azz : 28.09.2016. at 12:55. Reason: edit quote
any201 is offline  
Odgovori s citatom