Pogledaj jedan post
Old 05.01.2017., 04:43   #14
PS: A ako sam dobro protumačio čl. z, izgleda da sa Estonijom nema dvostrukog oporezivanja... ALi izgleda da ja to definitivno ne znam dobro tumačiti.
JEr i za Latviju i za estoniiju recimo ovdje piše itsto
Quote:
- 1. Dobit društva države ugovornice oporezuje se samo u toj državi, osim ako društvo posluje u drugoj državi ugovornici putem stalne poslovne jedinice koja se u njoj nalazi. Ako društvo posluje na taj način, dobit društva može se oporezivati u toj drugoj državi, ali samo za onaj iznos dobiti koji bude ostvaren djelatnošću te stalne poslovne jedinice.
A ovdje ima i taj cijeli popis s natuknicama dolje koje mi nisu na prvu razumljive, kao uostalom ni cijela tablica - https://www.porezna-uprava.hr/bi/Str...rezivanje.aspx Valjda toe sluze savjetici Kao početniku ostavlja mi se pitanje s kojim državama uopce postoje ti ugovori o izbjegavaju dvostrukog oporezivanja (dakle, valjda, da sam ovdje plaćam porez na dohodak, i porez na dobit, ili samo tamo da plaćam porez na dobit, a ovdje porez na dohodak, ako sam tu rezident, a vlasnik sam tamosnje firme ili taknest... )
goranbo is offline  
Odgovori s citatom