Pogledaj jedan post
Old 08.11.2011., 17:54   #18
Quote:
AcaNS kaže: Pogledaj post
Ovde se radi o fobijama (iracionalnim strahovima) koje spadaju u neuroze, blazu vrstu psihickih poremecaja.

Kao tinjedzerica si imala opsesivno-kompulzivni poremecaj, to se vidi po tvojim ritualima to sa vlaznim maramica. Tebi nisi bile tada ruke prljave vec nesto drugo? A tvoje "nesvesno" je to zamaskiralo u strah od prljavih ruku.

Sada imas simptome, social-fobije, agora-fobie, udruzeno sa anksioznoscu, tu je i paranoja, depresija.

Tebi ne moze pomoci psiholog, na njega zaboravi, psiholozi se ne bave psihoanalizama, oni sluze da zdravim ljudima pomognu oko nekih teskoca u zivotu.

Obrati se psihijatru, vreovatno ce te imati psihoanalizu, U liječenju fobija odnosno neuroza uglavnom se koristi kombinacija lijekova (antidepresiva,anksiolitici) i kognitivno-bihevioralne terapije.

Bori se ili se predaj, a predaja znaci pakao, nemas znaci izbora.

Ja mislim samo posle 3 mjeseca ces se osjecati bolje, terapija ce mozda biti duga, jer ko zna sta je to zamaskirano sve i sta se krije u pozadini tvojih fobija. Jer fobije su zamaskirani strah od sasvim neceg drugog.


Taj strah od buba, mislim ne bojis se ti bube, vec ta buba predstavlja simbol neceg drugog koji u tebi izaziva strah, samo tvoje nesvesno ga je zasamaskiralo i ubacilo ga u bube, moga je to biti leptir, zmija , macka, pas ili sasvim nesto drugo.


Glavu gore, predaje nema, nemas sta da izgubis, na tebi je da biras, da li biras ZIVOT ili PAKAO u kakvom si sad.

Sve najlepse ti zelim ako ti treba savjet moze i na pp. Bok
Jesi li ti psiholog,ili si psihijatar?
Mislim da ona ne mora ići psihijatru jer si ti dao potpunu dijagnozu.Nedostaju samo ljekovi.
Jesi li ikad čuo za igru riječi?
animus tera is offline  
Odgovori s citatom