Pogledaj jedan post
Old 22.02.2013., 21:26   #248
Oscar DA 900 ili 1000 bi bio moj drugi izbor u ponudi kod nas.
Spada u skupe, ali može se nabaviti dosta povoljno. Posebno dobar za zeleno lisnato i povrće inače. Kao i svaki sokovnik ima nekih nedostataka (gravitacija ne radi za njega jer nije uspravan, nije najjači kod mekog i kašastog voća, treba sitno sjeckati pa nije za užurbane. No, ako ste iz Hrvatske i želite cjediti uglavnom povrće, Oscar model 900 možete kupiti za 1500 kn.
Ako želite cjediti uglavnom voće i želite brz sokovnik neki centrifugalni će dobro poslužiti (mislim da eujuicers prodaje jedan dobar Breville model pod imenom Cutler za 2000 kn.)
Ako želite najsvestraniju mašinu za nešto više novca koja vjerovatno ništa ne radi najbolje, ali sve radi na vrhunskoj razini, nabavite Hurom (oko 2700 kn.).
A ako imate novca na bacanje, za 1000 eura možete dobiti Angel (dva vijka), a za 2000 eura Norwalka (presa). Ta dva jesu najbolji, ali cijena je strava.
Svodi se na to da trebate znati za šta vam treba sokovnik (šta ćete cjediti), da li vam je važna brzina, kvalitet, iskoristivost namirnica, koliko prostora zauzima, kako se pere ili nešto deseto i naravno koliko novca možete izdvojiti.
Za početnike koji nisu sigurni šta im treba i da li im uopće treba sokovnik, možda je najbolje kupiti centrifugalni Sinbo u Konzumu za nekih 250 kn. (taj sam ja prvi kupio). I kada sam shvatio da mi se sokovi sviđaju, uložio u nešto skuplje. Sada već gledam da što više cjedim povrće dok voće blendam pa jedem kašicu. Kažu upućeniji od mene da to tako treba.

Zadnje uređivanje ivanaj : 22.02.2013. at 21:49.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom