Pogledaj jedan post
Old 12.08.2008., 12:38   #52
Angry Vlasništvo vs. posjed

Prije godinu i pol dana kupila sam putem javne licitacije građevinsku parcelu od Općine - parcela s jedne strane graniči sa zgradom u vlasništvu Općine, u kojoj su desetljećima smješteni ljudi (3 obitelji) koji se deklariraju kao socijalni slučajevi. Neki su se uselili ilegalno, većina nisu nositelji stanarskog prava, a Općina ih ne može (ipak su oni glasači) izbaciti iako su u međuvremenu stekli (nasljedili) znatnu imovinu, no tamo žive i dalje jer je besplatno.
Uglavnom, prije kupovine konzultirala sam se s odvjetnikom koji mi je rekao da je sve uredu. Međutim, po isplati punog iznosa Općini, jedan od stanara susjedne zgrade (u vlasništvu Općine) tužio je Općinu tvrdeći da parcela nije mogla biti prodana jer se radi o nužnoj okućnici navedene zgrade - zgrada ima svoje dvorište i u katastarskom planu dvije su parcele jasno razdijeljene. Dobili smo i potvrdu Ureda državne uprave i sve je proslijeđeno sudu, no ništa se na sudu ne riješava.
Gospodin već godinu dana ne želi maknuti automobil sa sada moje parcele i tvrdi da je ona u njegovom posjedu jer tamo već 5 godina parkira auto i suši rublje. Na savjet odvjetnika navedenu sam osobu tužila za povrat vlasništva u posjed, no sve to ide previše sporo - nikako. Parcelu sam kupila, digla kredit, a odvjetnik mi govori da joj se ne približavam (čega se i špridržavam) i da će se sve to srediti na sudu jer je sve uredu i zakon je na našoj strani.

Pitanje: moglu li ja polako početi nositi građevinski materijal u uređivati parcelu, koja je zapuštena i devastirana tj.smijem li joj pristupiti - u međuvremenu je gospodin ispilio stabla, koja su opet bila moje vlasništvo, a više ih nema. Odnosno, da li da čekam ili poduzmem nešto zdravoseljački kao moj susjed? Htjela bi tamo graditi obiteljsku kućicu, no vrijeme prolazi, a cijene komunalija lete u nebo..

Kakav je to Zakon kad kupiš nešto, platiš uredno i onda ne možeš koristiti jer se netko sjetio da mu je zgodnije parkirati auto na tvojoj parceli, nego na označenom parkiralištu koje se nalazi još i bliže?

Hvala puno na pomoći!
letačica is offline  
Odgovori s citatom