Pogledaj jedan post
Old 18.10.2017., 22:30   #66
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Želi li? Voli li baku? Kakav odnos ima s bakom? Je li se baka sjetila da joj je bitan tek kad je onemoćala?

Znam ljude koji brinu o roditeljima koji to nisu zaslužili, ali niti jednu jedinu osobu koja je imala divan odnos s roditeljima 50-60 godina i onda ih spremila u dom i zaboravila da postoje, ili izvela ikakav ekvivalent toga, pa mi nije jasno gdje svi vi viđate sve te prekrasne ljude koji su bili dobri roditelji i bake i djedovi, a onda su ostarjeli i obitelj ih je počela ignorirati.
Domovi su rijetko kad ugodna mjesta, pogotovo ovi jeftileni, i vrlo je malo vjerojatno da ce se ljudi htjeti tamo zadržavati ili često dolaziti. I naravno da se posjete onda prorijede. Ni meni nije bio isti filing doći baki doma ili doći joj u posjetu u dom.
Dodaj tu nekakav općeprihvaćeni stav da si dobar dok si koristan (privređuješ, zarađuješ, čuvaš klince) a kad si nemoćan postaješ teret i briga i eto promjene stava, promjene ponašanja i svih popratnih divota.
Ovo je crno bijelo razmišljanje: ako si bio dobar - bit će ti i tvoji dobri kad ih budeš trebao.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline