Tema: Razanj
Pogledaj jedan post
Old 20.08.2004., 00:05   #3
Najbitnije je kako pripremiti razanj, mislim na vatru, dakle dosta zari da imas i nikako ne stavljati razanj direktno iznad zari ili nedaj boze vatre, vec kad se napravi zar pomaknes je u stranu malo.

Peci sto duze, ja sam jednom na Savi u LJ janje pekao preko tri sata, i dodje poznanik koji je pekao janjce pored i kaze "pa kako tako sporo, ja sam vec tri ispekao" ali poslije pola sata konzumatori njegovih janjaca se zale na zilavo meso sto duze peces ljepse ce biti pecenje, i ne smije biti prejaka temperatura.

Dalje, znas i sam da dosta ljudi ne voli smek janjetine, pa stavi malo sredine kruha unutar janjeta, da pokupi smek. I preporucujem pivo, tacnije pjenom od piva polijevaj po raznju u toku pecenja, dobijes hrskavu kozicu. I jos nesto bitno, prije stavljanja raznja na zar, meso ne smije biti mokro ili vlazno od pranja, ako zelis koricu naravno.

Prase malo zarezi prije pecenja, po kozici nekoliko rezova, kratki rezovi dubine mozda pola centimetra, da pusti svoju masnocu van, bice ljepse peceno.

Uzivaj
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom