Pogledaj jedan post
Old 17.09.2006., 14:03   #8
Ne radim sa semplovima jer mi nije trebalo, ali sam imao priliku vidjeti kako to funkcionira.
To bi spadalo već u sferu produkcije i na nekin način nadgradnju onoga što ja radim, a s obzirom nisam imao volje i vremena ......
Tako da ono što pišem uzmi s blagom rezervom i ako netko na forumu zna više, samo naprijed.

Stvar funkcionira ovako.
Kao što sam rekao, MIDI je u stvari skup informacija koji sami za sebe ne mogu svirati. MIDI informacije samo pokreću neki izvor zvuka ( iz zvučne kartice, vanjskog modula, klavijature).
Svakom pojedinom MIDI kanalu pridružen je samo jedan zvuk. I sad, umjesto zvuka s tvoje zvučne kartice koji svira na određenom kanalu ti trebaš pridodati sempl koji si postavio u računalo.
Tako će svirati ista melodija, s istom dinamikom, samo s kvalitetnijom " bazom" zvuka. I samim time ćeš dobiti na kvaliteti zvuka u MIDI pjesmi.
Kako tu funkcionira kanal bubnja i da li ga je moguće mijenjati na ovaj način ili treba razložiti svaki element bubnja pa ga tek onda mjenjati, to ne znam. Gledao sam demonstraciju na Macu u programu Garage band i to je vrlo jednostavno izvedivo i super zvuči.

Međutim .....
S obzirom da se baviš "tezgarenjem" dugi niz godina, moj ti je savjet da ipak napraviš nešto drugo.
Izdvoji novce (valjda je u 20 godina dovoljno zarađeno da si priuštiš malu investiciju) i kupi si midi player.Predlažem Charlie Lab ( Megabeat pro ili Megabet One/plus) ili Ketronov midjay.
Znam da nisu jeftini ali onda si za duže vrijeme rješio sve probleme s ovim što te muči. Ili da probaš s nekim od prijašnjih polovnih modela istih firmi što je jeftinija solucija, a još uvijek dovoljnom dobra.

__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom