Pogledaj jedan post
Old 01.01.2009., 19:19   #3
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Netko opljackao sobu Paris Hilton i ja to ne znam? Stvarno sam izvan svih bitnih stvari...
Jesi. I to nije uopće mana. Paris Hilton treba dobro natuć po goloj.

Quote:
Desile su se tada dvije interesantne stvari. Prvo, netko je uletio u prijenos jos dok su bili na putu prema Mjesecu i rekao izvjesne rijeci, koje se jos uvijek ne znaju sto su tocno znacile. Jedna varijanta kaze da je poruka glasila da jos nismo spremni za put prema zvijezdama. I ta poruka se cula svugdje. Sluzbeno objasnjenje je da je zemaljskog porijekla, naravno.
Da, poznato je.

LAMA RABI ALARDI DINI ENDAVUR ESA KUNIS ALIM.

Profesor likovnog, Franjo Friedl napisao je knjigu o tome (Lama rabi). Navodno je uspio proniknuti u jezik Gina, kako ih on naziva, iako ja nisam u to uvjeren.
Prema njemu to znači "Kuda ideš čovječe, zvijezde su za čiste".
Na ovom forumu netko je komentirao da je to čista "slavenska" propaganda uslijed ljutnje što su ameri prvi stigli na Mjesec, pa su inscenirali tu radio emisiju negdje sa Zemlje ili nekog satelita, i poslali zapravo rugalicu koja se dobije premetanjem: Mala riba radila... Navodno tu poruku nigdje nitko nije registrirao nego je Jugoslavenska služba bezbednosti to lansirala u medije pa i u Kviskoteku gdje je Friedl to prvi lansirao, te u srpske new age časopise poput BIGZ-ovih Tajni te bosanske Arke.
Ni u to ne vjerujem.
Tim više što postoji i takozvana srebrna ploča koju je navodno dobio od neznanca švicarski astronom dr. Mark Bauer. I nju je dohvatio Friedl, a jednako tako su i Tajne i Arka pokušavale odgonetnuti što znači crtež nacrtan na toj čudesnoj ploči.

Problem: ni LAMA RABI ni srebrna ploča NIGDJE se više ne spominju, nigdje na internetu. Jedino se spominju ako su na hrvatskom i srpskom jeziku i ako su citati sa foruma i bloga. Zašto? Probajte googlati.

Inače, analogno LAMA RABI postoji još jedna:
LASON KE NIPUNE ANI THIS DI AMIŠE TI VIŠE TARVINE (pišem iz sjećanja a k tome i iz teksta u Tajnama koji je pisan po Vuku).
Navodno je LASON svemirsko biće koje se uvijek ukazuje kao žena, bilo da je djevica Marija, bilo da je Gospa iz Međugorja i tako dalje. Ni ovo se ne može naći na internetu. Prijevod je bio nešto kao: LASON SE TEBI UKAZUJE RADI UPOZORENJA NA OPASNOST. Naime to se događalo neposredno prije nego što je počeo rat u Jugoslaviji.

Quote:
A druga stvar je bila ta da kad su sletjeli u krater i nakon odmora (da, u planu misije su prvo malo "prilegli", pa tek onda isli na EVA, tj. mali korak za njih, a velik za TV prijenos) izisli iz LEMa, vidjeli su (navodno, tako se prica i to se culo na zapisu uzivo, koji je bio zadnji uzivo) vanzemaljce kako ih promatraju iz dvije letjelice na rubu kratera. Malo su bili potreseni, prijenos je bio prekinut, MC im je objasnila da se smire i prave da je sve ok, pa su oni nastavili po planu i programu. Zapise o detaljima se bez problema nadu na netu...
I to je istina iako se nastoji prešutjeti.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom