Pogledaj jedan post
Old 01.03.2009., 10:35   #39
Quote:
bella88 kaže: Pogledaj post
kao prvo,,to mi je rekao ginekolog.
Hm?

Quote:
Kao drugo,,ja si ne smijem staviti ni prst a kamoli da si idem gurat "babuške"!!!
Mislim da je razlika u "ne mozes" i "ne smijes" staviti prst...

Quote:
Pretpostavljam da ti nemaš vaginizam jer inače ne bi ovako nešto predlagala
Kao prvo ja sam musko, a kao drugo nisam ti predlagao ni guranje prsta ni guranje babuski ni icega... vec sam komentirao jedan od nacina s kojim se radi s vaginizmom, a koji sam ucio u sklopu educiranja u seksualnoj terapiji i radu s takvim problemima..

Kod vaginizma nema nikakve prisile ni icega, vec se osoba uci opustat i privikavat na novi osjecaj odnosno na nesto u vagini.. i nema nekog univerzalnog recepta jer kod svakog treba individualno pristupit, kao i prvo utvrdit da li se radi o medicinskom problemu, pa ako ne da li je to rezuzltat stavova o sexu, sexualnosti, utjecaju odgoja, da li je samo nauceno bihevioralno i sl. ........itd.

Ono sto si ti napisala nisam nigdje cuo, vidio,ni procitao u nijednoj knjizi koja se bavi tom tematikom.. tako da je meni to jos uvijek.. hm? Al' dobro.. kad se sjetim iskustava zena sa seksualnim problemima i kako su se ginekolozi postavljaliprema tome, ne bih se cudio.. to je kod nas jos uvijek jako nepostojece podrucje..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom