Pogledaj jedan post
Old 16.11.2011., 12:11   #47
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Katastrofa
valjda sada slijedi i naputak na koji način elektroničkim putem predavati nestandardnu dokumentaciju (bilješke i odluku o raspodjeli), a možda neće ni biti obavezna
Ali sada naplaćuju i gledanje javnih podataka kao da idemo u kino
Ja sam do sada sve predalavala preko e-fine, i bilješke i sve što je trebalo..A kako naplaćuju gledanje javnih podataka?
Evo članak:
" FINA naplaćuje javnu objavu godišnjih financijskih izvješća

Ponedjeljak, 14.11.2011.


Prema Pravilniku o vrstama i visini naknada Financijskoj agenciji za usluge javne objave godišnjih financijskih izvještaja i izdavanja dokumentacije iz Registra godišnjih financijskih izvještaja (Nar. nov., br. 126/11.), Financijska će agencija od 1. siječnja 2012. naplaćivati naknade za javnu objavu godišnjih financijskih izvješća.

Prema čl. 2. toč. 1. i čl. 3. st. 2. navedenoga Pravilnika, naplaćuju se naknade poduzetnicima za javnu objavu dokumentacije za financijska izvješća zaprimljene u Registru i to one dokumentacije koja se dostavlja na papiru ili u elektroničkom obliku na nekom od nositelja podataka.

Naknade za uslugu javne objave dokumentacije za javnu objavu financijskih izvješća zaprimljene u Registru putem internetskog servisa naplaćuju se iz državnog proračuna u skladu s čl. 2. toč. 1. i čl. 3. st. 1. Pravilnika.

Zanimljivo je da se u dosadašnjoj praksi objave godišnjih financijskih izvješća nisu naplaćivale naknade od poduzetnika nego se takva naknada prema Pravilniku iz 2009. (Nar. nov., br. 12/09.) financirala iz državnog proračuna bez obzira na način dostave ili na nositelje podataka. "

Ha!! Znači da se mojim firmama neće naplaćivati jer ja sve šibam preko e-finine kartice..Blagoslovljena bila :-)
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom