Pogledaj jedan post
Old 20.07.2017., 23:48   #8
Red face

Quote:
Opteron kaže: Pogledaj post
Ako malo bolje pročitaš što sam napisao shvatiti ćeš da nije upitno 2% povećanja ministarstvima, razno-raznim agencijama za koje nitko ne zna što rade i sličnima iz tvog primjera (naravno da i tamo ima sposobnih i vrijednih ljudi), vec recimo zdravstvu ili vatrogascima.

E sad, zanima me samo kako bi ti na tržištu odredio plaću jednog vatrogasca ili liječnika na hitnoj? I u kojoj normalnoj državi to tako funkcionira?
Kako se odredi na tržištu lako plaća zaštitara na minimalac, ali vatrogasca ne može? Zašto ne bi mogla?

Postoji ponuda i potražnja za takvim zanimanjima i jasno se može odrediti plaća. Samo država svjesno odlučuje ignorirati ponudu i potražnju i pokrasti privatni sektor i nagraditi državni i to je sva priča.

Uostalom ako im je tako loše nitko ih ne drži na tim pozicijama zar ne? Mislim da bi rado jedan zaštitar s 2.800 kn, se prijavio na posao vatrogasca za iznadprosječnu urednu plaću, beneficirani radni staž i sve moguće povlastice.

Tako da priča je šuplja.. kao što su i priče o lječnicima šuplje, priča se o nekakvom odljevu, to možda vrijedi za vrhunske kirurge, iako nisam primjetio da su oni najbolji igdje otišli, činjenica je da broj zaposlenih doktora kontinuirano raste na broj stanovnika.

Isto kao što i broj učitelja raste. Mi u zadnjih 15 godina imamo oko 100.000 djece manje u osnovnoj školi, a broj učitelja je rastao za 20%. U srednjim školama broj profesora je rastao sa prosječno 19 po školi na 27, a broj učenika se smanjio za 80.000. Imamo šest profesora na jednog učenika, debelo najviše u ovom dijelu Europi, još malo će na svakog učenika doći jedan profesor. Ali nikome nije u interesu radi izbora poslati ljude na burzu i višak sredstava uložiti u modernizaciju škola i stvaranje boljih uvjeta za učenike? Pa to je svima jasno da je poboljšanje uvjeta za učenika zadnje o čemu itko razmišlja, ako škola i dobije neku lovu, jasno da su prioriteti kako tu lovu, kojim projektima izvući iz škole, a ne kako pomoći učenicima. Kasnije su glavni kad treba kokodakati o brizi za učenike.

Ali to je priča koju nitko ne želi prezentirati, ako vam ne paše dajte otkaz pa odite u privatni sektor, onih koji bi na vaše mjesto na burzi ima dovoljno.
aaaaaaaa is offline