Tema: Alomnezije
Pogledaj jedan post
Old 11.09.2017., 22:18   #90
Prolazim prošli tjedan kraj jedne birtije u novom zagrebu, taman u trenutku završnice košarkaške utakmice Hrvatska - Crna gora . Čujem halabuku pa svratim unutra da vidim kaj se događa .
Zadnja minuta - gusto pitam za rez.
74-72 i naša lopta
Ekipa za stolom u šezdesetima, malo nižeg obrazovnog nivoa , ni kapljica im nije strana .
Hrvatska ide u zadnji napad, crnogorci odustali , mi pimplamo loptu samo da prođe vrijeme kad se jedan iz ekipe sjeti kićanovićeve i dalipagićeve odbojke .
"E ovo sad bi mogli ko kićanović i dalipagić , ono sa svjetskog prvenstva"
Dodam mu onako da nije sa svjetskog nego sa evropskog iz Liježa 1977 ( znam to dobro jer mi je rodbina bila na toj utakmici ) imamo i set fotografija di su se slikali s košarkašima jugoslavije nakon dodjele medalja
Odvrati mi on sa "E" a drugi lik iz ekipe mu dodaje
"Tebi se sve pobrkalo , to je bilo 1971 na svjetskom kad je Plećaš dao tricu u zadnjoj sekundi"
Pobrkane godine i svjetska i evropska prvenstva mogu razumit, ali ovo s Plećašom je heavy
(Plećaš je inače prekinuo karijeru desetak godina prije nego su uvedene trice)
Tako da je to primjer da su alomnezije izraženije što je mozak zapušteniji, možda i pomalo načet alkoholom

Prilika da se nadovežem na kićanovića i dalipagića iz slavne 1977

Jučer netko na fejs stavio post kako najavu jučerašnje utakmice Hrvatska- Rusija, podsjetnik na tu 1977, spomenio i čuvenu odbojku , ja posherao , uključila se i robina pa za njom i ostali

Danas odlučim još jednom okušati sreću i potražiti tu špicu sportske subote iz osamdesetih ( dio tog intra čini baš ta odbojka )

i konačno mi se posreći , tražim ju još od početaka jutuba
https://youtu.be/mP19GzqNGW0?t=212

i imamo novu alomneziju

Osim te odbojke u sjećanju mi je ostalo nokaut Mate Parlova na samom kraju uvoda , glazba i - skijaški skok skijaša skakača u crvenom skijaškom odjelu
Znao sam otprije da se isti pojavljuje i u špici nedjeljnog sportskog pregleda,
https://www.youtube.com/watch?v=UvS6-Lwc-wc
ali sam bio siguran da se pojavljuje i u sportskoj suboti

krivo

nema nikakvih skijaških skokova

ponavlja se dobro upamćeni parlov, kićanović, formule , gimastika , sama špica je koncipirana isto ali nema jasno upamćenog skijaškog skoka

pokušaj objašnjenja

U to doba sportski pregled prema sportskoj suboti mi se činio kao ljetna (puno važnija ) naspram zimske olimpijade

Jugoslavenska nogometna liga koja se igrala nedjeljom bila mi je top event bez presedana , a skok kao jedini pravi zimski šport u sportskom pregledu mi se valjda činio kao uljez i premjestio sam ga u "zimsku" sportsku subotu
babunovich is offline