Pogledaj jedan post
Old 21.09.2017., 08:29   #8
Evo da malo dignem temu i opisem svoje iskustvo sa tim Tribestanom.

Imam 48 godina, prosjecne sam gradje covjek, dakle niti predebeo niti premrsav.Bavio sam se i sportovima, pogotovo bicikliranjem.
Inace nikad nisam pio nikakve kemije, no posto sam imao nekoliko smrtnih slucajeva u porodici za redom, pao sam u tesku depresiju. to se sve, naravno , tesko ocitalo na meni i tonuo sam sve dublje i dublje koliko fizicki a jos vise psihicki.Raspolozenje nula, sex nula,opci osjecaj nula,sport nula, brak mi se raspao,porodica razisla.. itd.itd.
Samo sam po cijele dane i noci lezao u krevetu i buljio u plafon i radio scenarije kak cu si okoncati muke.
Isao sam 2 godine i psihijatru i dobio dijagnozu "bipolarno-afektivni poremecaj F31.2", i sve mi je izgledalo kao da se samo vrtim u krug bez izlaza, a on me konstantno sopao sa raznim kemijama od kojih mi je bilo malo dobro, ponekad lose, a onda jos gore i gore, pa onda nikako, pa onda fantasticno, pa opet sjebano.
Slucajno sam naletio surfajuci na taj clanak o tom Tribestanu, pa rekoh, ajd vec kad mi je zivot tolko sjeban da probam i to. nemam kaj izgubiti, osim tih 250 kuna kolko kosta u ljekarni a vazno mi je samo da se izvucem iz tog crnog tunela bez kraja.A osim toga, vec kad sam probao sve te psihijatrove kemije, budem riskirao novce jer mi je ipak zdravlje vaznije, a sami znate da se bolestan covjek vuce za svaku slamku spasa.
I pio ja te tablete ,od Sopharma, (jer mi zenska u ljekarni rekla da su samo te originalne), 1 ujutro i 1 navecer po 750mg svaka.
Sad...ja neznam jel je to placebo, ili kaj, no nakon 2-3 tjedna nekak kao da mi je sveukupni feeling porastao.
prije sam pio antipsihotike i antidepresive poput Zyprexe i Zolofta, a njihova ozbiljna nuspojava (jedna od mnogih) je i totalna erektilna i sexualna disfunkcija.
Uglavnom, da skratim....dobio sam nekak volju za zivotom.cak sad znam otici i van na pivu i nogomet s frendovima ( inace mi nikad u mojoj depra fazi to nebi palo na pamet).
Poceo sam cak i seviti (nebi vjerovali ),erekcija jednom ili dva puta dnevno.Povecala mi se i dlakavost (iako sam i prirodno dosta dlakav),no nekak mi i brada i kosa (bar ono kaj je ostalo od nje) brze raste.Kupio sam si cak i kucni bicikl da u zimskim danima mogu u stanu gaziti.....
Neznam, neznam kaj u tom sranju od tableta ima (kao, navodno dize testosteron), no nekak kao da sam zivnuo.kao da sam se trgnuo iz "sna".
osobno, meni je 250 kuna jako puno novca, pa i neznam jel si budem i mogao dalje priustiti te tablete, no sad mislim da bi svaki psihijatar trebao pacijenta prije terapije bar poslati na neki hormonalni test, jer mislim da ta depresija ima veze sa hormonima.
Kako god bilo, placebo ili ne, ali izgleda da ta kemija djeluje na moju bolestinu, i to pozitivno.
Ak nista drugo...bar mi se dize.
corbendallas is offline  
Odgovori s citatom